Недільне Богослужіння та свято на честь пам’яті св. рівноап. кн. Володимира

У шосту неділю після П’ятидесятниці, коли святкується Пам’ять святих отців шести Вселенських Соборів, Свята Православна Церква також вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира

2008 року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви  постановив у пам’ять про Хрещення Русі в день святого рівноапостольного князя Володимира 15/28 липня “звершувати Богослужіння за уставом великого свята, воздаючи належну шану  хрестителю Русі”.

28 липня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася Божественна літургія, яку очолив ключар собору протоієрей Тарасій Забудько. Йому співслужили підносячи подячні та прохальні молитви до Господа клірики кафедрального собору.

Після Євангельського читання протоієрей Тарасій Забудько звернувся зі словом проповіді до вірян. Темою проповіді була історія життя святого князя Володимира, який “зміг змінити народ, тому що змінився сам і своїм прикладом надихнув співвітчизників до змін”, – пікреслив протоієрей Тарасій. Також він звернув увагу присутніх і на зворотній бік цієї події: “Якщо змінюється народ, то змінюється й князь”.

Цього дня пам’ять рівноапостольного князя Володимира та подія Хрещення Русі  в усіх церквах України, в тому числі й у кафедральному соборі  о 12.00 відзначили ще звоном у всі дзвони.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *