Неділя про Страшний Суд

В неділю про Страшний Суд (м’ясопусну) у святковому Євангелії розповідається про прийдешній Страшний Суд Божий (Мф. 25, 31-46). Закарбувавши у нашій свідомості необхідність смирення митаря та сердечного сокрушення й розкаяння блудного сина, Свята Церква, готуючи нас до Великого посту, нагадує про кінець світу, Друге Пришестя Христове та Страшний Суд – те, що неминуче чекає на кожного з нас.

Сам Господь звелів нам постійно себе готувати до цього славного дня: “Сєго раді будітє готові, яко в оньже час не мнітє Син Чєловєчєскій пріідєт”(Мф. 24, 44; Мф. 24, 42; Лк. 12, 36-37; Лк. 12, 45-46). Свята Церква навчає нас, що істинні християни повинні радіти настанню цього великого й славного дня Господнього, боятися не його, а нерозкаянності та гріховного життя. Не сам Страшний Суд є страшним, а наші гріхи роблять його для нас жахливим. Будемо боятися грішити, боятися залишатися у нерозкаянності.

В суботу м’ясопусну Церква особливо молиться за померлих, звершується заупокійне Богослужіння.

Поступово вводяться постові обмеження в їжі: починаючи з цієї неділі, м’ясну їжу не вживають до кінця Великого посту.

3.02.2019 року, звершуючи недільну Божественну літургію, Архіпастир – митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор – після читання святкового Євангельського зачала розповів вірянами про прийдешній Страшний Суд.

Після закінчення Літургії Митрополит Феодор сказав:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *