Святкова Літургія у першу підготовчу до Великого посту неділю

28.01.2018 року у кафедральному соборі святого благовірного князя Олександра Невського у неділю «Про митаря і фарисея» та день пам’яті преподобних Павла Фівейського (341 рік) й Іоанна Кущника (V ст.) відбулася святкова Літургія. За Богослужіннням молилися митрополит Феодор, клірики та прихожани собору.

У своїй щотижневій недільній проповіді митрополит Феодор розповів зміст Христової притчі «Про митаря і фарисея». Архієрей зробив наголос на тому, що ця притча пропонується нам Церквою у перший підготовчий тиждень до Великого посту, щоб ми стали на шлях покаяння у стані митаря, а не фарисея. «Тому що, − зазначив він, − якщо зовнішні прояви духовності не мають внутрішньої глибини – смирення – вони марні. Як казали Святі Отці: «Без смирення неможливо здійснити жодного подвигу. Всі справи людські повинні бути просякнуті смиренням. І чим ближче людина до Бога, тим смиреннішою вона є». Без смирення навіть найбільші подвиги для Бога є марними, тому що Бог нічого не потребує, для Нього кращим є смиренний грішник, який кається, ніж гордий праведник, який не бачить потреби у покаянні». Архіпастир процитував подвижника ХХ ст. ігумена Никона (Воробйова), який писав: «Людина терпить велику кількість скорбот і падінь для того, щоб змиритися». Архієрей, аналізуючи ці слова, сказав, що будь-який вид людської діяльності повинен бути спрямований на те, щоб отримати благодать, а благодать Господь дає смиренним. Для того, щоб не загинула душа, Господь дозволяє відбутися падінням, проблемам людини, яка схильна добрі вчинки приписувати своїм талантам та здібностям, що і є фарисейством. Гордість – це складова диявола, який не здатний до каяття, тому Архієрей ще раз наголосив на тому, що великий подвиг смирення – знищення свого егоїзму, подолання диявольської гордині. Сповідь є одним із проявів душі, що прагне смирення. Архіпастир розповів, що всі святі берегли та примножували смирення: вони принижували себе, тому що знали, що благодать зберігає тільки смирення, а гордих людей − жаль – вони створюють проблеми, насамперед, собі, а потім – іншим. Наприкінці Архіпастир побажав усім цими думками і міркуваннями готувати себе до спасительного подвигу Великого посту, щоб відчути себе по-справжньому людиною, яка йде до спасіння, повноцінним християнином.

У цей святковий день після першої сповіді до великого таїнства Причастя долучилася ще одна група вихованців воскресної школи. Під керівництвом викладачів Терлецької Олександри Ярославівни та Цебрик Дарини Василівни чергова група дітей (21 вихованець) отримала знання, що на їхньому рівні дають розуміння Таїнств та Правил Церковних.

Митрополит Феодор привітав дітей, їхніх батьків, викладачів із цією незабутньою у їхньому житті подією та вручив кожному причаснику пам’ятку-диплом про першу сповідь та Причастя. Архіпастир висловив сподівання, що знання, які діти отримали у воскресній школі, збережуть їх на життєвому шляху від зазіхань сектантів та безбожників. «Якщо не будете, як діти, не ввійдете у Царство Небесне», − процитував наостанок митрополит Феодор слова Спасителя, побажавши всім бути і в 60, і в 70, і в 80 років, як діти, не розумом, а за станом душі: простотою, чистотою, відвертістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *