Неділя 5-та після Пасхи – Про самарянку

П’яту неділю після Пасхи в Православній Церкві називають Неділею про самарянку. Подія, що описується в IV главі Євангелія від Іоанна,  розповідає нам про зустріч у спекотний полудень Спасителя з жінкою-самарянкою біля колодязя Іакова (Ін. 4, 1-42).

Цей Євангельський уривок показує нам, християнам сьогодення, милість і любов Бога до грішника, який визнає свої провини і кається.

Розповідаючи Самарянці про “живу воду”, Господь за її смиренне викриття свого гріха та прагення істини не тільки зцілює її від провини, а й  відкриває жінці таїну благодаті  Святого Духа, що оживляє душу кожної людини, і джерелом якої є Бог. 

«Вода жива» — слова Господа Іісуса Христа, які вирішують усі людські потреби. Це радісна звістка про порятунок, велике багатство, що дарує Бог людині. Це коштовна перлина, знайшовши яку,  людина, усвідомлюючи її цінність, розуміє, що крім цього духовного скарбу  немає нічого важливішого у житті. Це висока істина, згодом підтверджена сонмом мучеників, святих, сповідників – всіх тих, хто повністю присвятив своє життя Богові, як це зробила вподальшому жінка-самарянка, яка відома нам зараз як мучениця Фотінія. 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *