Неділя 36-та

1/14 лютого, у Неділю 36-ту, Православна Церква вшановує пам’ять мч. Трифона, мцц. Перпетуї, Філіцітати, прп. Петра Галатійського.

Ця неділя у Церковній традиції має назву Неділі про Закхея, тому що Євангельське уривок цього дня розповідає про зустріч Господа Іісуса Христа з митарем Закхеєм (Лк. 19, 1-10), який, усвідомивши себе великим грішником, повністю змінив своє життя. Таким чином, Закхей, як і сліпий, вірою прийшов до Христа. Він також жив у ізраїльському суспільстві, як парія, але не через своє фізичне каліцтво, а тому, що був митарем і працював на римлян, збираючи для них податки з іудеїв і часто оббираючи своїх співвітчизників. На слова Іісуса Христа Закхей відгукнувся з великим поспіхом. Випадок із Закхеєм підтверджує вислів Господа Іісуса про те, що Богу “все можливо” (18: 25-27), бо цей “митар” через розкаяння знайшов порятунок.

Господь сказав іудеям, що і Закхей – син Авраама, тому що він почав робити справи Араама, отже і він має право на порятунок через Месію. І ось тепер він знайшов його, тому що увірував у Господа Іісуса Христа, метою Якого було знайти і спасти загибле (15: 5,9,24). 

Розгляду саме цієї теми присвятив свою недільну проповідь митрополит Феодор.

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *