Неділя 35-та. Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської

25/7 січня Православна Церква вшановує пам’ять Собору новомучеників та сповідників Церкви Руської. Це свято є третім престольним святом кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського, тому що третій його престол освячений саме на честь усіх святих, які постраждали в безбожні комуністичні роки.

Митрополит Феодор після читання святкового Євангельського уривку 1 Тим., I, 15-17. Лк., XVIII, 35-43. Мчч.: Рим., VIII, 28-39. Лк.,  XXI, 8-19  звернувся зі словом проповіді до вірян, роз’яснюючи, що віра та смирення є тими духовними чинниками, які посприяли  сліпому впізнати у Іісусі з Назарету Месію, Спасителя, Єдиного, хто може зцілити його.

Також Архієрей підкреслив, що саме ослаблення віри, формалізм у ставленні до святині стали причиною того, що вороги Церкви  захопити владу в Руській імперії й піддали знищенню не тільки православних людей, але й саму ідею Православ’я. Вшановуючи пам’ять новомучеників і сповідників, Митрополит Феодор відзначив їхню глибоку віру, смирення, мужність, любов до Господа, задяки яким вони  не тільки отримали мученицькі вінці, але й посприяли розквіту нашої віри й надалі, в останні часи, своїми молитвами підтримуватимуть усіх вірних.

Наприкінці Божественної літургії Архіпастир привітав усіх із третім престольм святом кафедрального собору, додавши, що Матір Божа по молитвам мучеників, серед яких є і наші співвітчизники, молить за нас Господа.

Рекомендовано для читання:

Протоієрей Тарасій Забудько. Новомученики та сповідники нашої землі. 

Как обучать вере в дни гонений?

О пользе прыжков в высоту.

Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської – третє престольне свято кафедрального собору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *