Неділя 31-ша, після Різдва Христового

28/10 січня, у Неділю 31-шу, після Різдва Христового, Православна Церква вшановує пам’ять правв. Іосифа Обручника, Давида  царя та Іакова, брата Господнього. Мучеників 20000, в Нікомидії в церкві спалених, й інших, там само поза церквою постраждалих: Гликерія пресвітера, Зинона, Феофіла диякона, Дорофея, Мардонія, Мігдонія диякона, Індіса, Горгонія, Петра, Євфимія, мцц. Агафії, Домни, Феофіла та інших; ап. від 70-ти Никанора, прп. Ігнатія Ломського, Ярославського, прп. Корнилія Крипецького, сщмчч. Никодима, єп. Білгородського та Аркадія диякона, сщмч. Олександра пресвітера, сщмчч. Феоктиста, Леоніда, Николая пресвітерів, сщмчч. Арефи та Олександра пресвітерів.

Цього святкового дня Православна Церква запропонувала  своїм вірним чадам Євангельське читання Гал., 200 зач., I, 11-19, Мф., 2 зач., II, 13-23,

яке розповідає про те, що після відвідин волхвів Ангел Господень з’явився уві сні Іосифу та сказав, щоб він із Пречистою Дівою Марією та Богодитям тікав до Єгипту. Це був другий із чотирьох снів Іосифа (1:20; 2: 13,19, 22). Причина отриманого ним попередження полягала у тому, що Ірод хотів убити Богонемовля. Під покровом ночі Іосиф із сім’єю слухняно залишає Вифлеєм і прямує до Єгипту. Чому саме туди? Месія був посланий до Єгипту та повернений із нього, щоб сповнилися у найбільш високому значенні слова пророка Осії: “З Єгипту покликав Я Сина Мого” (Ос. 11:1). Як тільки Ірод зрозумів, що волхви не послухалися його, і точного місцезнаходження Царя йому тепер вже не взнати, він задумав і здійснив новий зловісний план – вбив усіх немовлят чоловічої статі у Вифлеємі. Євангеліст  Матфій розповідає про побиття немовлят у Вифлеємі як про виконання пророцтва Єремії (Єр. 31:15), він проводить аналогію між оплакуванням Ізраїлем його дітей, загиблих в вавілонському полоні (586 р. до Р. Х.) та вбитих царем Іродом дітей.

Цю Євангельську тему розгорнув у своїй недільній проповіді клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч.

Після Богослужіння клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк привітав вихованців воскресної школи, що діє при храмі, та вручив діткам подарунки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *