Неділя 2-га після П’ятидесятниці

8/21 червня, у неділю 2-гу після П’ятидесятниці,  Православна Церква святкує пам’ять Всіх святих землі Руської та Всіх преподобних і богоносних Афонських святих.

Кожного року другої Неділі після П’ятидесятниці та наступної після Неділі Всіх Святих, коли в церквах ми чуємо Євангельське читання від Матфія про покликання Христом перших Його учнів, на Святій Горі Афон відбувається святкування пам’яті всіх Преподобних Отців, які просяяли там високим подвигом духу.

Святі  святогорські отці всім серцем сприйняли Божественний поклик і досягнули вершин добродіянь. Відповідно до книги вченого монаха Мойсея Агіоріта, число Святих Отців Святої Гори було близько 450 чоловік. Також  існує декілька тисяч невідомих і схованих Промислом Божим від людського ока подвижників, які своїм існуванням і смертю освятили землю Афону. Святість відомих та невідомих подвижників послужила причиною того, що гору Афон стали називати Святою.

Загальне свято всім Святогорським Святим було встановлено після створення богослужебного слідування в ХІХ сторіччі. Його творцем став талановитий плідний письменник і духоносний святогорський подвижник – преподобний Никодим Святогорець. Саме йому ми завдячуємо існуванням служби й тропаря всім Святогорським Святим:

Пустыни Афонские отцы, Ангелы во плоти, исповедники вкупе и преподобные, святители же и мученики в пениих почтим, подражающе добродетелем их, зовуще согласно и глаголюще: слава Прославльшему вы, слава Венчавшему вы, слава в бедах предстатели нам вы Показавшему.

 

Рекомендовано для читання:

Иеромонах Иоанн (Лудищев).О решимости следовать за Господом.

Поучения старца Порфирия Кавсокаливита.

Архиеп. Иона (Черепанов). Вопрос к христианам, опаздывающим на Литургию.

Прп. Паисий Святогорец:

 1. От многопопечительности человек забывает Бога.
 2. Не надо отдавать своего сердца материальному
 3. Когда вера колеблется.
 4. Мой собственный покой рождается от доставления покоя другому.
 5. Радость от Христа, а печаль от диавола.
 6. Самооправдание препятствует духовному преуспеянию.
 7. От смирения диавол рассыпается в прах.
 8. Где бы ты ни находилась – твори молитву.
 9. Противоядие шума – добрые помыслы.
 10. Враг любочестия – себялюбие.
 11. С завтрашнего дня начну молиться и исправляться.

Афонские отцы о многозаботливости

Не бойтесь быть святыми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *