Молитовне стояння проти загального введення біометричних паспортів

26.06.2018 року в Києві біля будинку Великої Палати Верховного Суду відбулося молитовне стояння православних християн проти прийняття обов’язкових для всіх біометричних ID паспортів.

У своїх зверненнях православні християни нагадують усім можновладцям і тим, хто обіймає високі державні посади, зробити усе, щоб громадяни України могли на місцях реалізовувати свої конституційні, законні права на отримання традиційного паспорта-книжки згідно з діючим Положенням про паспорт 1992 року; щоб цей паспорт у бажаючих залишався до кінця життя; щоб ті, хто не приймає цифровий ідентифікатор (чи будь-який інший) і не погоджується зі збором та обробкою своїх персональних даних (у тому числі біометричних), могли би без перешкод працювати, одержувати освіту, медичну допомогу, пенсійне забезпечення, соціальну допомогу, бути на військовому чи іншому обліку і т. п. – за раніше встановленими формами обліку – без присвоєння персональних номерів і без обробки персональних даних, з отриманням відповідних документів з використанням раніше встановлених традиційних бланків, без внесення даних до ЄДДР. Збереження в одному місці великого об’єму інформації про особу, можливість несанкціонованого доступу до бази і, відповідно, ризик порушення права людини на недоторканність приватного життя викликають занепокоєння не тільки у релігійних спільнот і пересічних громадян, але й правозахисників.

Нагадуємо, що мали місце неодноразові звернення до влади Священного Синоду Української Православної Церкви та Предстоятеля, архіпастирів і пастирів, сотень тисяч священиків, монахів, мирян з попередженнями про незаконність і згубність силоміць насаджуваної через прийняття відповідних законів та підзаконних актів чужої для нашого Боголюбивого народу системи.

 

26.06.2018 року мало відбутися засідання Великої Палати Верховного Суду щодо апеляційної справи Наталії Дігтяр, яке суд класифікував як взірцеве серед типових. До справи було додано більше 113 тисяч підписів вірян. Н. Дігтяр влітку 2017 року вийшла заміж і змінила своє прізвище на прізвище чоловіка і, таким чином, змушена замінити паспорт, але отримала відмову в одержанні паспорта-книжечки. Касаційний Верховний Суд виніс рішення про відмову вимогам Н. Дігтяр.

Тому 26 червня велика кількість православних вірян приїхали підтримати Наталію, розуміючи, що розгляд її справи – це розгляд проблеми, яка стосується кожного з нас. Серед цих людей були прихожани й нашого собору та єпархії.

Але розгляд справи Суд переніс на кінець серпня – початок вересня поточного року.

Все в Божих руках. Кожен із нас може допомогти молитвою та підтримкою…

Читайте також:
Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України з приводу біометричних паспортів

Богословсько-канонічна комісія відповіла на чисельні звернення вірян щодо введення в обіг електронних паспортів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *