Місто Київ: участь нашої іконописної школи в конференції та виставці «Ікона сьогодні»

5 травня 2018 року на території Національного заповідника «Софія Київська» відбулися виставка та конференція з іконопису «Ікона сьогодні». Ця подія зібрала іконописців з різних куточків України.

Організатори заходів – засновник Київської іконописної школи TEOFOS Володимир Костюк, Національна спілка іконописців України та Національний заповідник «Софія Київська».

У конференції взяли участь 7 доповідачів. Двоє з них – викладачі Кам’янець-Подільської іконописної школи на честь апостола і євангеліста Луки: протоієрей Тарасій Забудько та Віталій Степанович Черепаня. З доповіддю на тему: «Православна іконологія як квінтесенція теоретичної освіти іконописця» виступив клірик Кам’янець-Подільського кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько. Віталій Степанович Черепаня ознайомив присутніх із темою: «Особливості внутрішнього простору сучасних храмів України: канонічний аспект». Також у цьому заході взяли участь п’ятеро вихованців Кам’янець-Подільської іконописної школи.

Організатори доповнили конференцію виставкою 180 ікон українських і зарубіжних авторів. Кам’янець-Подільська іконописна школа представила сімнадцять навчальних робіт своїх вихованців.

Окрім доповідей в ході конференції деякі учасники провели іконописні майстер-класи, завдяки яким молоді іконописці змогли перейняти техніки більш досвідчених майстрів, а мистецтвознавці долучилися до процесу створення ікони, заглибилися у таємниці цього ремесла.

Виставка ікон продовжиться до 30 травня на території заповідника «Софія Київська» в «Будинку митрополита» (вул. Володимирська, 24, Київ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *