Літургія Напередосвячених Дарів

Літургія Напередосвячених Дарів звершується щосереди та щоп’ятниці впродовж шести тижнів Великого посту, у четвер третього тижня Великого посту, коли звершується пам’ять преподобної Марії Єгипетської; іноді дев’ятого березня, на свято Сорока Севастійських мучеників (якщо цей день припадає на піст і не трапиться в суботу чи неділю); в перших три дні Страсного тижня.

Головна особливість Літургії Напередосвячених Дарів полягає в тому, що на ній не звершується Таїнство Євхаристії, і віруючі причащаються напередосвяченими дарами, тобто освяченими раніше на попередній Літургії святителя Василія Великого чи святителя Іоанна Златоуста. Ця традиція бере свій початок із перших віків християнства.

Було визнано незручним у дні суворого посту як у дні скорботи та жалю звершувати повну Літургію, яка є найбільш урочистою з церковних служб. Але, щоб дати можливість вірянам причащатися і серед тижня у Великий піст, було встановлено, не порушуючи особливостей Богослужіння Великого посту, в певні дні причащати православних раніше освяченими дарами.

Як свідчить передання, остаточно чин цієї Літургії був складений святителем Григорієм Двоєсловом у шістнадцятому сторіччі.

Докладніше про Літургію Напередосвячених Дарів читайте у розділі «Актуально»: «Объяснение Литургии Преждеосвященных Даров».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *