Літургія на честь свята Собору святого Предтечі та Хрестителя Іоанна

20.01.2018 р. Свята Православна Церква у цей день урочисто вшанувала свято Собору святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Митрополит Феодор у співслужінні кліриків кафедрального собору звершив святкову Божественну літургію.

З повчальним словом до пастви звернувся клірик собору протоієрей Андрій Сосюк. Він розповів про роль славного Предтечі Господнього Іоанна, який готував шлях Господу для спасіння людства. Предтеча вказував загрубілим у пороках іудеям на появу Месії у світі. Голосом волаючого у пустелі була його проповідь, бо пустелею добродіянь були на той час серця людей. Голосом Божої любові закликав усіх Хреститель Господень Іоанн: “Покайтеся, бо наближилося Царство Небесне!” Він говорив про переміну серця, про саму сутність віри, тому що покаятися – значить відкинути гріх і навернутися до Бога. Спочатку – покаяння, потім – любов. Велику силу має слово, що звернене до совісті людської, тому велика кількість народу зібралася біля Іоанна, але як усякий раб Божий, він не приймав почестей для себе, він спрямовував людей до Христа. І як усі раби Божі він поклав своє життя за правду. “Тільки той, хто творить діла покаяння, живе життям, яке Бог приготував для нас”, – завершив свою проповідь протоієрей Андрій.

Свята Божественна літургія завершилась Чином славлення Пророка і Хрестителя Божого Іоанна. Після завершення Богослужіння Архіпастир привітав усіх вірян зі святом Собору Іоанна Предтечі, який зображується на іконах в молитовному предстоянні до Господа разом із Божою Матір’ю. Митрополит Феодор звернув увагу присутніх на безодню чеснот святого Хрестителя Іоанна, на його наближеність до Господа та силу молитов і побажав усім його заступництвом звершувати свій християнський подвиг і покаяння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *