Хресний хід до Почаївської лаври – 2018

Хресний хід – урочистий рух церковної процесії з великим хрестом, іконами та хоругвами з одного храму в інший або з одного місця до іншого.

Прикладом образів хресного ходу можуть слугувати різні події описані в Старому Заповіті: первозданне райське Богослужіння ангелів, блаженне ходіння перших людей Едемським садом, Шлях євреїв з Єгипту в Землю Обіцяну, обнесення Ковчегом Заповіту стін Ієрихону, урочисте перенесення Ковчегу Заповіту царями Давидом і Соломоном при участі народу, щорічний урочистий хід в день Свята кущей на Силоамське джерело, повернення євреїв із вавілонського полону. У Новому Заповіті такими прикладами є: поклоніння пастухів і волхвів, подорож 12-річного Іісуса до Єрусалимського храму, 3-річне мандрування Спасителя Палестиною, Вхід Господа в Єрусалим, Хресний хід Іісуса Христа до Голгофи, Вознесіння Господнє, місіонерські проповіді апостолів. У VI сторіччі звершення хресних ходів було узаконене імператором Юстиніаном І; він же заборонив звершувати ходи мирянам без участі священнослужителів: “чи буде хресним той хід, у якому немає священства, яке б приносило торжественні молитви”.

Вже понад 200 років із нашої єпархії в день свята Преображення Господнього йде місіонерсько-паломницький хресний хід у Почаївську Лавру. До нього долучаються паломники з багатьох областей не тільки нашої України, але й інших країн: Грузії, Молдови, Білорусі, країн Прибалтики та ін. Щоб вклонитися святиням Лаври та зустріти свято Успіння Божої Матері віряни долають великий та виснажливий шлях, терплять усілякі незручності, але вірять, що у цих випробуваннях загартовується не тільки тіло, але й душа.

Тому 19 серпня після Божественної літургії, о 14:00, всі бажаючі йти хресним ходом, прибули до храму Різдва Богородиці, що у селищі Довжок. Вже багато років поспіль саме тут звершується соборний молебень для прочан. Так і цього разу молебень очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Після молитви Архіпастир звернувся до вірян із проповіддю.

У своєму слові митрополит Феодор нагадав присутнім, що хресний хід – це паломництво, а не туризм, це духовний подвиг, який вимагає великих зусиль. А цей подвиг потребує внутрішнього очищення та молитви. «Йдучи шляхом паломника, християнин пізнає свої немочі, а пізнавши, – бореться з ними і таким чином очищається», – зазначив він.

Також Архієрей наголосив на тому, що крім вирішення особистих духовних проблем всіх зараз вірян об’єднує велика суспільно-громадянська проблема – це війна на сході України. «Наша Церква та весь наш народ упродовж цих років молиться, щоб Господь дав розум людям, щоб вони змирилися і настав довгоочікуваний мир і злагода, що необхідні для нормального розвитку та процвітання суспільства, – підкреслив Архіпастир. – Ми бачимо, що суспільство озлобилось і ворогує. І тільки Церква Христова, закликаючи до миру, сповнює благодаттю душі людей, приносить добрий струмінь у суспільство для того, щоб змирилися серця, втишилися і були готові прийняти Боже благословення та небесний мир».

Митрополит Феодор благословив прочан й закликав їх нести позитив і духовну силу, які допоможуть вирішити загальні проблеми.

У перший день, за словами очевидців, довжина колони сягала п’яти кілометрів і двохсот метрів. За попередніми даними з Кам’янця-Подільського до Почаївської лаври вирушило приблизно 20 тисяч прочан.

Головним священиком хресного ходу, як це вже стало доброю традицією, архієрейським благословенням знову призначено клірика кафедрального собору Кам’янця-Подільського протоієрея Андрія Сосюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *