Свято-Троїцький храм (с. Мукша Китайгородська, колишнє Жовтневе)

В селі Мукша Китайгородська православна община утворилась 26 січня 1995 р. До цього часу жителі села, більшість з яких православні, молились в храмах міста Кам’янця-Подільського. З часу заснування до 8 лютого 2004 р. богослужіння проводились у міському пологовому будинку, розташованому поруч. Після цього перейшли у нижній храм, де служби звершувались до Різдва Христового 2011 р., коли вперше перейшли у верхній храм. У 2012 р. розпочався, а у 2014 р. завершився розпис храму у візантійському стилі місцевими іконописцями на чолі з В.В. Шендерецьким.

У святкові та воскресні дні в храмі звершуються богослужіння, підносяться молитви за спасіння людей, мир та благополуччя нашої земної Батьківщини.

При храмі щонеділі проводяться заняття з дітьми з Закону Божого і декоративно-прикладного мистецтва. Також проводяться зустрічі з дорослими, де йде розмова про історію та устрій Церкви, читається Слово Боже та відбувається перегляд фільмів на духовну тематику. Священик та віруючі, спілкуючись в невимушеній атмосфері, мають змогу отримати відповідь на хвилюючі їх питання. При храмі діє бібліотека духовної літератури. Періодично здійснюються паломницькі поїздки святими місцями України.

Весь цей час, і сьогодні, громада трудиться над благоустроєм храму та прилеглої території. Щиро віримо і молимось за те, щоб наш храм став для жителів села та прилеглої частини міста джерелом зцілення душі і тіла та місцем зустрічі з Богом.

«Дім наш на небі, але ж передвіря цього дому – храм земний. Поспішаймо ж сюди…» (єпископ Феофан Затворник).