Храм преподобного Іова Почаївського

Храм преподобного Іова Почаївського є одним із прекрасних новозбудованих церковних споруд міста Кам’янця-Подільського і розташований на вул. Петра Бучинського,  що на мікрорайоні Першотравневий. Стрімкий, величний, ніби Ангел-Хранитель, він зустрічає і проводжає всіх, хто приїздить і від’їжджає з Кам’янця-Подільського зі сторони  м. Хмельницького.

Церква освячена на честь великого подвижника благочестя, угодника Божого нашої багатостраждальної української землі преподобного Іова Почаївського, та є часточкою величної святині нашої Церкви Свято-Успенської Почаївської Лаври на Поділлі. Спочатку храм мав бути на честь пророка Іоанна Предтечі.

18 березня 1995 р. рішенням Парафіяльних зборів жителів селища Першотравневе та прилеглих сіл Слобідка Гуменецька і Лисогірка була заснована релігійна громада святого пророка Іоанна Хрестителя. Настоятель ієрей Іоанн Буряк з громадою звернулись до Його Високопреосвященства архієпископа Кам’янець-Подільського і Городоцького Никанора з проханням про затвердження статуту релігійної громади та за благословенням на виділення земельної ділянки під будівництво храму.

У 1998 році з благословення Преосвященнішого єпископа Кам’янець-Подільського Феодора настоятелем був призначений протоієрей Віктор Гаджула. 1 жовтня 1998 р. рішенням парафіяльних зборів громада була перейменована на честь нашого небесного співвітчизника прп. Іова Почаївського. В цьому ж році відбулась закладка храму владикою Феодором і розпочато будівництво. В 2000 році настоятелем храму став ієрей Іоанн Веренька, який продовжував будівництво, і 16 лютого 2001 року був освячений і зведений хрест на центральному куполі храму. Через рік 21 квітня 2002 р. на дзвінниці храму були встановлені дзвони, пожертвувані сім’єю меценатів Дарчуків Семена Івановича і Оксани Олександрівни. Дарчук С. І. активно сприяв будівництву та оздобленню місцевої святині, а також благоустрою церковної общини, та й до нині проявляє активність і дбає про належний вигляд храму Божого. Святиню зводили всім миром: прихожани та жителі селища і навколишніх сіл, працівники цементного заводу та інших організацій, благодійники та жертводавці храму, серед яких Дєхтяров А. Є., Марунчак О. В., Мамчур М. П. та багато інших добрих людей.

Стараннями настоятеля о. Іоанна Вереньки та громади храм був побудований і 9 травня 2002 року в ньому відбулось перше архієрейське богослужіння. Коли в храмі закінчили розпис і облаштували величний іконостас 2 серпня 2006 р. на свято прор. Іллі відбулась радісна і довгоочікувана подія освячення престолу, звершене правлячим архієреєм, архієпископом Кам’янець-Подільським Феодором.

Ще через рік 29 серпня 2007 р. настоятелем храму було призначено ієрея Олександра Дудара. В листопаді розпочалось будівництво комплексу церковної школи, трапезної, бібліотеки та жилого приміщення для священика. Через чотири роки будівництво було завершено і зараз діти мають можливість навчатись в гарній, затишній аудиторії воскресної школи. В церковній трапезній відбуваються проведення свят, концертів, круглих столів, семінарів, святкових трапез та інших позабогослужбових заходів, що організовуються на приході. У 2013 році, 27 червня, було звершено реконструкцію куполів храму та встановлено нові булатні хрести на них. Храм оновився, засяяв і  ніби витягнувся у височінь, вказуючи шлях в горній Небесний світ.

Храм прп. Іова має свої святині – це ікони з часточками святих преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, що містяться в різьбленому кіоті, ковчег з мощами святих угодників Божих преподобномучеників. Хозевітських, преподобних Аліпія, Іллі Муромця, Сильвестра, Геронтія, Авраамія, Анатолія, Савви, Онисифора Печерських, Зосими та Савватія Соловецьких, Германа Аляскінського, Шио Мгвінського, Іони та Феофіла Київських. В 2013 році монахом Іоанном  (Марковічем), насельником Сербського на Афоні монастиря «Хіландар», була подарована для храму копія чудотворної ікони Божої Матері «Троєручиця» оригінал якої знаходиться в згаданій Афонській обителі. Стараннями й на пожертви прихожан ікона була вкладена у кіот та прикрашена срібною ручкою і витонченої роботи короною, що увінчала голову Пречистої Богородиці.

Особливими святковими датами є: 10 листопада – престольне свято на честь преподобного Іова Почаївського, яке традиційно очолює правлячий архієрей, митрополит Кам’янець-Подільський Феодор; 10 вересня – храмове свято, віднайдення мощей преподобного Іова Почаївського; 25 липня – вшановування ікони Божої Матері «Троєручиця».

В храмі регулярно звершуються богослужіння в святкові та недільні дні: ввечері о 17:00 вечірні богослужіння та всеношні, зранку – Часи та Божественна Літургія о 8:00. Щовівторка, окрім передсвяткових днів о 18:00 звершується акафіст до покровителя храму преподобного Іова Почаївського.