Іконографія свят

У церковному житті ікона займає важливе місце, тому що під іконою Церква розуміє не лише витвір мистецтва художника-іконописця, але і текст священних книг.

На жаль, доводитися визнати, що сьогодні ми перестали розуміти зміст церковної символіки, розучилися читати мову богослужіння, перестали розуміти і зміст православної ікони. Для нас ікона перестала відрізнятися від картини, написаної на релігійну тему, ми не вміємо читати мову стародавніх ікон і вони стали для нас незрозумілими. Часто нам важко вловити різницю між православними та римо-католицькими іконами, протестантськими картинками і просто світським живописом.

Оскільки ікона зображає те, що не можливо зобразити, а саме святість, то вона використовує й особливу символічну мову, сакральний текст, який вимагає від глядача особливого мистецтва прочитання. Так як православний християнин повинен вміти читати богослужбовою мовою, щоб розуміти православне богослужіння, точно так він і повинен уміти розуміти символічну мову православної ікони. Адже ікона – це “Біблія для не писемних”, вона передає для всіх божественне одкровення, виражене в лініях і формах. Тому одним із завдань для кожного православного християнина є вивчення цієї мови та вміння її використовувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *