Димитріївська поминальна субота

Щороку в суботу перед 26 жовтня (8 листопада) – днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського Православна Церква звершує молитви за всіх загиблих православних воїнів. Це Богослужіння стало загальним за постановою великого князя Димитрія Донського після битви на Куликовому полі (1380 р.) і почало називатися Димитріївською поминальною суботою. Пізніше в цю суботу православні християни стали звершувати молитви не тільки за православних воїнів, які за віру та Вітчизну поклали своє життя на полі брані, але й з ними – за всіх православних християн, які в вірі скінчили своє життя.

03.11.2018 року в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулися поминальні Богослужіння цього дня. Церква-мати, піклуючись про людину впродовж усього її земного життя, не залишає свого піклування й після її смерті. Отже, напередодні відбулася особлива вечірня, під час якої Церква сугубо молилася за упокій своїх вірних чад. Наступного дня під час Літургії та панахиди, служіння яких очолив Високопреосвященнійший Феодор, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький, віряни мали змогу соборно з кліриками молитовно звернутися до Бога, Богородиці та угодників Божих за померлих православних християн, адже померлі самі вже не мають можливості молитися за себе.

Під час Богослужіння зі словом проповіді до вірян звернувся клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман. Застерігаючи православних від різноманітних забобонів, пов’язаних зі смертю, молитвою та погребінням, священик звернув увагу людей на те, що саме пам’ять смерті є головною чеснотою цього дня, яку потрібно нам всім вкорінювати та зміцнювати в своїй душі, надихаючись незбагненними для нас подвигами святих отців для того, щоб досягти основної мети нашого життя – підготуватися до вічності в Бозі.

У церкві на честь Воскресіння Христового, що розташовується на міському кладовищі, також відбулися заупокійна Літургія та панахида. Богослужіння очолив клірик кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько. «Душі померлих радіють, отримують велику втіху, коли ми допомагаємо їм своїми молитвами та милостинями, – розповідав про  важливість молитви за померлих священик, – тому ми повинні молитися за померлих з вірою та надією на милосердя Боже та жити чистою вірою, каяттям, щоб після смерті досягнути радісного спілкування з усіма в Царстві Небесному».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *