День пам’яті преподобного Сергія Радонезького

8/25 вересня, в день пам’яті преподобного Сергія Радонезького, якого Свята Церква достойно величає Ігуменом всієї Русі та “возбранним воєводою” Руської землі, в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулось святкове Богослужіння. Його очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили клірики собору.


Святкова всеношна та літургія укріпили благодаттю серця всіх, хто, як і 627 років тому, прийшов вшанувати пам’ять великого праведника, подвижника, святого, життя якого й дотепер надихає всіх православних.

Під час Богослужіння всі молилися за мир та злагоду в Святій Церкві та країні.

У своїй повчальній проповіді клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман, розповідаючи про життя преподобного Сергія, охарактеризував Святого, як Богомудрого проповідника Святої Трійці. Проходячи шляхом древніх святих Отців-пустельників, первоначальників життя монашеського, Преподобний подібно їм збагачувався премудрістю не стільки від людей, скільки від Самого Бога, збагачувався небесним скарбом Божественної благодаті, для якої була широко відкрита його добра, проста, світла та очищена великим смиренням і духовною боротьбою душа. Проповідник розповів присутнім про приклади любові та смирення, які краще ніж слова навчали інших і в такий спосіб зібрали біля смиренного подвижника велику кількість послідовників. Серед них ієрей Вадим особливо відзначив преподобного Андрія Рубльова – учня преподобного Сергія. Ікона “Свята Трійця” цього подвижника-іконописця стала проповіддю єдності Божественної любові та смирення для християн усіх часів. Звертаючись до життєпису, написаного святим Єпіфанієм, учнем Преподобного, проповідник нагадав присутнім чудеса, що супроводжували преподобного Сергія ще до його народження та й після. “Але найбільшим чудом для нас є сам преподобний Сергій, – зазначив проповідник. – Для християн немає нічого більшого ніж виконання заповідей Господніх, адже той, хто любить Господа, виконує Його святі заповіді. Така людина стає прикладом, гуртує навколо себе тих, хто готовий трудитися задля Царства Небесного”.

Після завершення Божественної літургії та Чину славлення преподобного Сергія Радонезького митрополит Феодор привітав всіх зі святом, окремо – іменинників. Він звернув увагу присутніх на невеличку деталь з історії життя Преподобного: постригав у монашество Преподобного ігумен Митрофан (з Волині), а рукополагав у священство Святого Волинський єпископ Афанасій. “Віра та Церква долають географічні межі та розділення, – наголосив Архіпастир. – Християни повинні мислити категоріями вічності, а вони закладені в Євангелії. Тому основою особистості, держави в цілому мають бути духовні закони, а не меркантильні інтереси. Будемо просити преподобного Сергія, щоб його молитвами Господь допоміг нам в мирі та злагоді здійснювати своє громадське та християнське служіння”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *