День пам’яті преподобного Феодора Острозького – День тезоіменитства нашого Архіпастиря

11/24 серпня Православна Церква святкує день пам’яті преподобного Феодора Острозького, святого, який є Небесним покровителем нашого Архіпастиря – митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького.

Цей святковий день митрополит Феодор урочисто відзначив разом з усіма паломниками, які йдуть хресним ходом у Свято-Успенську Почаївську Лавру.

Вранці близько дев’ятої години був звершений молебень преподобному Феодору, князю Острозькому. Богослужіння очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій. Разом із митрополитом Феодором молилися протоієрей Андрій Сосюк – священик, відповідальний за хресний хід, священики та всі прочани, які беруть участь у цьому хресному ході. Святковий мелебень прикрасив спів єктиній, які співали прочани всієї колони.

Після молебню з вітальним словом до митрополита Феодора звернувся митрополит Сергій. Він коротко пригадав історію життя преподобного Феодора Острозького – Небесного покровителя іменинника та, порівнюючи нашого Архіпастиря з ним, сказав: «Як преподобний Феодор – князь Острозький, залишив усе і пішов у Києво-Печерську Лавру, де став монахом, так і митрополит Феодор пішов зараз до Почаївської Лаври, щоб молитовно з усіма вклонитися Лаврським святиням». Наприкінці митрополит Сергій побажав високопреосвященнійшому митрополиту Феодору спасіння, кріпості душевної та тілесної.

З Днем Небесного покровителя митрополита Феодора також привітав протоієрей Андрій Сосюк. У своєму вітальному слові він зазначив, що присутність митрополита Феодора у цьому багатоденному хресному ході є радісною несподіванкою і великою втіхою для всіх паломників, тому що їхній Архіпастир йде пліч-о-пліч із ними. Отець Андрій висловив митрополиту вдячність і побажав «многая і благая літа».

Від прочан митрополита Феодора вітали діти. Вони читали вірші, співали пісень та дарували букети квітів, з яких потім були сплетені вінки на ікони, що «йдуть» із хресним ходом.

Помолившись з усіма та вислухавши привітання, митрополит Феодор сказав: «День тезоіменитства – це свято для кожного християнина, тому що це день його особливого спілкування зі своїм святим. Сьогодні мені, грішному, випала нагода в такому приємному товаристві православних паломників дещо незвично зустріти День свого Небесного покровителя. Я давно вже мріяв долучитися до цього хресного ходу, тим паче, що він формується у Кам’янці-Подільському, але здійснити промисел Божий допоміг це зараз. Взагалі хресний хід є символом нашого життя, символом шляху, який проходить кожен християнин. Під час хресного ходу ми бачимо багато приємного, що радує серце, милує око, але ми можемо також пережити щось спірне, неприємне – так і в людському житті. Тому хресний хід – це ніби можливість переосмислити своє життя, зрозуміти, що наше життя – це хрестоносіння, тому що саме воно здатне по-справжньому розкрити людину, дає змогу їй духовно рухатися вперед, отримати благодать Божу. Адже мета християнського життя полягає саме в цьому. Кожен із вас бере участь у хресному ході з якимись своїми потаємними думками та прагненнями. Я дуже вдячний, що ви дали й мені можливість взяти участь у цьому колективному подвизі, зробили причасником такої благодаті цього молитовного руху, що звершується упродовж всього шляху з Кам’янця-Подільського до Почаївської Лаври».

Після завершення вітань хресний хід знову продовжив шлях до своєї мети – до Успенської Лаври.

Цього ж дня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія. Богослужіння очолив секретар єпархіального управління – протоієрей Олексій Миханчук.

Священики і паства прийшли молитовно вшанувати Небесного покровителя свого Архіпастиря та долучитися до молитов митрополита Феодора, який молиться зараз за всіх нас разом із паломниками.

Зі словом проповіді до богомольців звернувся протоієрей Олексій Миханчук. Він привітав усіх зі святом – Днем пам’яті преподобного Феодора, князя Острозького, зауваживши про незвичність сьогоднішнього Богослужіння – відсутність Архієрея.

Отець протоієрей повідомив, що Архіпастир зараз несе свій особистий подвиг і молиться за Україну, весь народ разом із паломниками, які йдуть у Почаївську Лавру. Зокрема, він зазначив: «Сьогодні нас об’єднує молитва і віра. Суспільству зараз, як ніколи, потрібні мир і злагода. Саме за це постійно молиться Свята Православна Церква. В наш час головним є зберегти чистоту віри, не підпасти під вплив облудної пропаганди, вистояти, а вистояти ми зможемо тільки тоді, коли будемо мати чисту віру та покаяння». Отець протоієрей пригадав присутнім подвиг преподобного Феодора Острозького, який боронив нашу святу віру від західного впливу. Князь Феодор знав: якщо народ втрачає віру – він втрачає все, а найголовніше – спасіння. «Бо що таке декілька десятків років життя, якщо Царство Небесне буде втрачене для нас назавжди? – продовжував отець Олексій. – Ми повинні зберегти віру наших отців, тому що Церква для нас буде спасаючою тільки за умови збереження чистоти віри. Можна вигнати людей із храмів, зруйнувати церкви, але якщо наша віра буде істинною, живою, щирою, то вижити можна в будь-яких умовах. Ми не повинні забувати слова Спасителя: «Створю Церкву Мою, і ворота пекла не здолають Її». Нехай Господь зміцнить нас стійко та мужньо продовжувати рух у Царство Небесне та отримати вічне спасіння».

Наприкінці Богослужіння відбувся молебень преподобному князю Феодору Острозькому, а правлячому митрополиту Феодору хори проспівали «Многая літа».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *