Чин погребіння Плащаниці Богородиці

Увечері, 2 вересня в кафедральному соборі відбувся чин погребіння Плащаниці Божої Матері. Богослужіння очолив настоятель Свято-Миколаївського храму міста протоієрей Олексій Вересюк, йому співслужили священики міста.

Чин погребіння Плащаниці – Богослужбова особливість свята Успіння Пресвятої Богородиці, це переживання події перенесення апостолами з Єруслиму Її Пречистого тіла та погребіння його в Гефсиманії, де покоїлися Її праведні батьки та Іосиф обручник. Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Богородиці всі апостоли, крім апостола Фоми, зібралися чудесним способом у Єрусалимі, щоб попрощатися з Нею. Після успіння Богородиці вони перенесли Її тіло до Гефсиманії, де три дні знаходилися біля нього, співали псалми. Прибувши на третій день, апостол Фома дуже засмутився, що не зміг попрощатися з Божою Матір’ю. Пожалівши його, апостоли відвалили камінь від могильної печери, але, на їх здивування, тіла Богородиці в печері не було. Господь воскресив Свою Матір і взяв до Себе з пресвятим Її тілом, поставивши вище всіх ангелів.

Чин Погребіння має єрусалимське (гефсиманське) походження і є наслідуванням чину утрені Великої Суботи. В Єрусалимі, на подвір’ї Гефсиманського монастиря (Мала Гефсиманія), що розташовується навпроти дверей храму Гробу Господнього, зберігається Плащаниця Успіння Пресвятої Богородиці.

Мала Гефсиманія – місце, де зберігається плащаниця з зображенням Успіння Богородиці
Плащаниця Успіння Пресвятої Богородиці

25 серпня (за н. ст.) у другій годині ночі настоятель Гефсиманського подвір’я служить Божественну Літургію. Після завершення Літургії він звершує короткий молебень перед Плащаницею. Потім Плащаниця урочисто переноситься до Гефсиманії.

Хресний хід до Гефсиманії
Гефсиманія

Хресний хід зазвичай супроводжується великою кількістю людей. У Гефсиманії, куди процесія прибуває зі сходом сонця, Плащаниця покладається в кам’яній печері на ложе Богоматері.

Гефсиманія. Гробниця Богородиці

Вранці 27 (за н. ст.) серпня звершується сама служба Погребіння Богородиці, що складається зі співу 17 кафізми з приспівами – похвалами. Богослужіння здійснює Патріарх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *