Божественна літургія в Неділю Торжества Православ’я

24 лютого/8 березня  Православна Церква святкує Торжество Православ’я та 1-ше та 2-ге знайдення глави Іоанна Хрестителя.

За словами видатного ієрарха ХХ сторіччя “цього дня ми святкуємо день Торжества Православ’я над неправдою, над єресями, над лжевченнями. Але ми не святкуємо торжество православних над іншими людьми, а радіємо тому, що Бог із віку в вік знаходить у нашому середовищі людей настільки глибоко Йому відданих, настільки здатних Йому приобщатися, Його пізнавати, що Він відкриває нам іноді непросвітленим, іноді з затуманеним серцем і розумом, ІСТИНУ ПРО СЕБЕ”.

Цього дня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія. Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.

Святкову зустріч Архієрея очолив клірик кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько.

Після читання святкового Євангельського уривку цієї неділі (Ін. 43-51; Мф. 11, 2-15) митрополит Феодор розповів про історію свята та докладніше зупинився на розгляді питань: “Що таке Православ’я? Чим  відрізняється віра в Бога від довіри Йому? Що є суттєвою ознакою православної людини? Чому Причастя Тіла й Крові Господніх настільки важливі для кожного вірянина?”.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Ця неділя збіглася ще з одним святом – святом 1-го  (IV ст.) й 2-го (452 р.) знайдення глави Іоанна Предтечі. Про славного Іоанна Предтечу  Хрестителя Господнього розповів у своїй проповіді клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Після завершення Божественної літургії Високопреосвященніший Митрополит Феодор  у співслужінні священників міста звершив чин Торжества Православ’я. Основа цього чину була складена ще у ІХ сторіччі, потім Богослужіння доповнювалося та змінювалося аж до ХХ сторіччя. Постійними складовими чину Торжества Православ’я, що зберігаються й зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її захисникам і проповідникам  та многоліття усім членам Церкви.

Наостанок Архіпастир привітав усіх зі святом Торжества Православ’я:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *