Божественна літургія 2-ої неділі Великого посту

2/15 березня в неділю 2-гу Великого посту, що називається в Православній Церкві Неділею святителя Григорія Палами, у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове Богослужіння. Священники кафедрального собору на чолі з митрополитом Феодором звершили цього дня Божественну літургію.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до присутніх зі словом проповіді. Митрополит Феодор звернув увагу вірян на зміст прочитанного Євангельського уривку про зцілення Христом розслабленої людини. Розповідаючи про головну проблему нашого життя – гріх, проповідник зауважив, що без подвигу покаяння неможливе духовне очищення, оновлення та глибоке переживання радості життя. “Людина повинна духовно вдосконалюватися, тому що  тільки відсутність гріха стає пердумовою Богоспілкування, отримання різноманітних дарів, що дають  їй можливість досягнути мети людського життя, – наголосив проповідник, – тільки духовний розвиток здатен додавати благодаті людині, що є весільним одягом усіх душ, які прагнуть увійти в Царство небесне”. Також митрополит Феодор розповів про історію з’явлення Держаної ікони Божої Матері, пам’ять якої цього дня вшановує Православна Церква, а також про одного з великих вчителів Церкви – святителя Григорія Паламу.

Під час Богослужіння присутні соборно молилися за мир і злагоду в нашій країні.

Після завершення Богослужіння Архіпастир привітав усіх зі святом, окремо – причасників Тіла й Крові Господніх, а також дав духовні настанови пастві у зв’язку з загрозою нової епідемії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *