Богослужіння в неділю Антипасхи

5 травня 2019 року в неділю, що називається Фоминою або Антипасхою, митрополит Феодор у співслужінні кліриків кафедрального собору звершив Божественну літургію.

У назві Антипасха грецький префікс анти- означає “замість”, “напроти” або “подібний”. Тобто неділя напроти, після або подібна Світлому Христовому Воскресінню. Цікавим є те, що іноді цю неділю називають восьмим днем Пасхи. Вона символізує восьмий день – майбутнє Царство Боже, перед яким буде Страшний суд, а потім – нова земля, нове небо, де буде вічна Пасха та вічна пасхальна радість праведників у Небесному Єрусалимі.

Друга назва цієї неділі присвячена апостолу Фомі, недовіра якого факту воскресіння Христа стала уроком для всіх прийдешніх християн. Завдяки апостолу Фомі ми отримали обіцянку від Господа: “Блаженні ті, які не бачили і повірили” (Ін. 20, 29) та ствердилися в істинності Воскресіння Христового.

Все Богослужіння Антипасхи пронизане цими високими істинами. Воно звершується по чину двунадесятих свят, хоча сам день до них не належить.

Під час Божественної літургії, після читання святкового Євангельського уривку митрополит Феодор звернувся зі словом проповіді до пастви.

Наостанок Архієрей привітав усіх із Фоминою неділею або святом Антипасхи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *