Богослужіння в день свята Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня Православна Церква відзначає свято Успіння Пресвятої Богородиці. До цього свята християни готувалися двотижневим суворим постом, щоб у всій повноті пережити радість Другої православної Пасхи – свята Успіння Пречистої Діви Марії.

Цього дня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив ключар собору протоієрей Тарасій Забудько, йому співслужили клірики собору.
Православні християни вірять, що смерть – лише перехід у життя вічне й тому кожен вірянин, бачачи духовними очима смерть-успіння Пресвятої Богородиці, сугубо молиться в день цього свята до Пречистої, щоб Вона дарувала нам безболісну християнську кончину, вінцем якої буде радісна зустріч душі з Гоподом Іісусом Христом.
Чому православні святкують смерть Пресвятої Богородиці, що потрібно зробити, щоб твоя смерть стала святом, і чому християни перших віків після смерті своїх близьких самі зодягалися та хоронили покійників у білому одязі – про це та інше, що стосується свята Успіння Богородиці, розповів у святковій проповіді протоієрей Тарасій Забудько.
Після Таїнства Причастя відбувся Чин славлення Пресвятої Богородиці, а віряни ще залишилися у храмі, щоб преклонитися до Плащаниці Божої Матері та молитовно звернутися до Неї – Заступниці роду людського перед Престолом Всевишнього.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *