Богослужіння в день свята Навечір’я Різдва Христового

6.01.2019 року в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася Божественна літургія свята Навечір’я Різдва Христового, яка цього року співпала з неділею. Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили клірики собору.

Віряни традиційно молилися за мир у державі та Церкві нашій. Знову лунали до Господа слова молитов про прощення гріхів і беззаконь людських, про дарування серцям любові.

Після читання Євангельського уривку митрополит Феодор звернувся до пастви зі словом проповіді.

Під час Божественної літургії Високопреосвященніший митрополит Феодор звершив дияконську хіротонію Ярослава Івановича Білецького, випускника Почаївської семінарії, який дотепер у кафедральному соборі ніс послух паламаря та співав змалечку спочатку в дитячому, а потім у архієрейському хорі.

Дияконський сан дозволяє виконувати неповне священнослужіння, а тільки його частину: служіння при Святих Тайнах, але не здійснення їх.

Дияконська хіротонія була звершена, як того вимагає церковний канон, після освячення Дарів. Зі співом «Аксіос», що в перекладі з грецької означає «достоїн», новопоставленому диякону возложили на плече орарь, наділи поручі та вручили ріпіду.

Після завершення Літургії розпочалася святкова вечірня, яка завершилася урочистим співом тропаря та кондака свята Різдва Христового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *