Богослужіння в день пам’яті святителя Іоанна Златоустого

13/26 листопада Свята Православна Церква вшановує день пам’яті  великого вчителя та святителя Христового  –  Архієпископа Константинопольського Іоанна Златоустого.

16 сторіч  православні трепно зберігають пам’ять про боговдохновенного  святого пастиря. З часом не  зменшується його вплив на богословську думку  й основи життя прийдешніх поколінь. Тому збираються віряни помолитися до непохитного в догматах, нескореного в гоніннях архіпастиря, якого недарма як і святителя Василія Великого і Григорія Богослова Церква називає Вселенським учителем.

Цього дня клірики та  прихожани кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського на чолі з митрополитом Кам’янець-Подільським і Городоцьким Феодором разом із усією православною спільнотою   молитовно вшанували ієрарха Христового  за його  незліченні  пастирські труди, подвиги, настанови. ВІряни дякували  Господу, Який дарував людству дивного  святителя Іоанна, небесна і земна слава якого є ще одним доказом псаломських слів: “В пам’ять вічну буде праведник”  (Пс. СХI, 6).

Зі словом проповіді в день свята звернувся до присутніх клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман.

Наприкінці Богослужіння відбувся Чин славлення святителя Іоанна Златоустого. “Мно́гая і разлічная дарова́нія от Го́спода прія́л єсі і, я́ко раб благій і вєрний, вся да́нния тєбє тала́нти до́брє умно́жил есі: сєго́ ра́ді воістіну вселе́нскій учітєль бил єсі, я́ко всяк во́зраст і вся́ко зва́нє от тєбє поуча́єтся”, – цими та іншими словами прославляли богомольці разом із своїм Архіпастирем Вселенського вчителя Іоанна Златоустого.

Насамкінець митрополит Феодор привітав усіх зі святом та розповів про велич святителя Христового Іоанна Златоустого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *