Богослужіння в день пам’яті ікони Божої Матері “Скоропослушниця”

9/22 листопада Православна Церква вшановує ікону Божої Матері, що називається “Скоропослушниця”. Цей древній чудотворний образ знаходиться на Святій Горі Афон, у монастрі Дохіар.

Православні люди завжди з великою шаною та благоговінням ставилися до чудотворних ікон Божої Матері та списків із них, велика кількість яких також просяяла чудесами.

Кафедральний собор на честь святого благовірного князя Олександра Невського також має таку святиню –  афонський список із чудотворної ікони “Скоропослушниця”.

Цього дня з вівтаря клірики собору винесли ікону для молитовного шанування та поклоніння народу.

У день свята на честь ікони Божої Матері “Скоропослушниця” Божественну літургію очолив клірик кафедрального собору ієрей Феодор Кулініч.

Святкове Богослужіння  своїм співом прикрасив гість кафедрального собору – монах афонської келіїї на честь святого великомученика Георгія – отець Діадох.  Прихожани та гості кафедрального собору мали нагоду почути афонський спів монаха зі святої Гори Афон.

Із проповіддю до вірян звернувся ієрей Феодор. Він розповів  присутнім богомольцям  історію чудотворного образа, написання якого монастирське передання датує Х сторіччям. “У 1664 році, – як говорить передання, – трапезар Ніл, ідучи в темряві з запаленою скіпкою в трапезну, почув від образу Божої Матері, що висів над дверима, голос, який закликав монаха не ходити тут і не задимлювати ікону. Монах вирішив, що це жарт когось із братії, та знехтував велінням. Тому, проходячи вкотре із чадним смолоскипом повз ікону, він раптово осліп. З великим каяттям молився монах Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи Її згалянутися над його неміччю й простити неблагоговіння. І дивний смиренний голос сповістив про прощення, повернення зору та наказав: “Відтепер ця Моя ікона буде називатися “Скоропослушниця”, тому що  всім, хто просить, швидку подає милість і виконання прохань”.

Пресвята Богородиця, Яка за Своє земне життя пережила багато страждань і розуміє людей, які живуть на землі,  виконала й тепер виконує свою обіцянку – подає швидку допомогу та втішає всіх, хто з вірою приходить до Неї”.

Наостанок ієрей Феодор побажав усім завжди звертатися по допомогу до Богородиці та отримувати від Неї швидке заступництво та милість.

Наприкінці Богослужіння ієрей Вадим Гаджаман очолив молебень перед іконою Божої Матері “Скоропослушниця”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *