Богослужіння в день пам’яті апостола Іоанна Богослова

26/9 жовтня, коли Свята Православна Церква вшановує пам’ять апостола та Євангеліста Іоанна Богослова, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор у співслужінні священства кафедрального собору звершив святкове Богослужіня.

Зі святковою проповіддю, присвяченою апостолу Іоанну Богослову, звернувся до присутніх вірян клірик кафедрального собору ієрей Вадим Гаджаман. Апостолу Іоанну було більше 100 років, коли він відчув наближення смерті. Старість і слабкість тілесна не зменшили його ревності до слави Божої та полум’яної любові до ближніх. Про таку старість, як взірець завершення християнського життя, розповів ієрей Вадим, порівнявши її з прикладами старіння сучасних людей.

Після завершення Божественної Літургії відбувся Чин славлення святого апостола та Євангеліста Іоанна Богослова. Митрополит Феодор і всі присутні віряни, прославляючи святого Апостола, просили у нього молитов перед Престолом Всевишнього.

Насамкінець, привітавши всіх зі святом, Архієрей розповів присутнім про іконографічну символіку Євангеліста Іоанна, висоту й неосяжність злету його богословської думки та любов – головну чесноту апостола Іоанна, яка є повнотою виконання заповідей Христових, сутністю і Бога, і людини, що створена за образом та подобою Божими.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *