Богослужіння в день Хрестовоздвиження

27 вересня – двунадесяте свято –  Воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього. Цього дня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія.

Під час святкової всеношної, яку очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, відбувся Чин воздвиження Чесного Животворящого Хреста. Щороку в день цього свята його звершують архієреї у кафедральних соборах на спогад про подію, що сталася у 326 році в Єрусалимі, коли мати імператора Констянтина Великого віднайшла Хрест Господній. Назва свята збігається з традицією воздвизати (піднімати) Хрест для того, щоб його могли побачити всі богомольці.

Святкову літургію очолив протоієрей Тарасій  Забудько. Йому співслужили священники кафедрального собору: протоієрей Андрій Сосюк та ієрей Вадим Гаджаман. Після святкового Євангельського читання (Ін. ХІХ , 6-11, 13-20, 25-28, 30-35), що розповідає про страждання Господа нашого Іісуса Христа, протоієрей Андрій звернувся зі словом проповіді до вірян.

Наприкінці Богослужіння відбувся Чин славлення Животворящого Хреста Господнього. Насамкінець усі віряни мали змогу вклонитися Хресту, в якому запаяна часточка  Хреста, на Якому був розіп’ятий  Спаситель наш Іісус Христос.

Рекомендовано для читання: 

Крест свой и Крест Христов (свт. Игнатий Брянчанинов)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *