Богослужіння Світлої суботи

4 травня – Світла субота, останній день першого пасхального тижня.

У цей день митрополит Феодор звершив у кафедральному соборі останню пасхальну Божественну літургію Світлої седмиці.

Богослужіння протягом всієї Світлої седмиці звершувалися при відчинених царських втратах – на знак того, що Господь Своїм воскресінням відчинив віруючим двері раю. Вони залишалися відчиненими й після Богослужіння, починаючи з першого дня Пасхи, всю седмицю і зачиняються вже в суботу перед Богослужінням “9-го часу”.

Після заамвонної молитви на Літургії митрополит Феодор прочитав молитву на подрібнення артосу; подрібнений артос приготували для роздачі вірянам.

Потім відбувся останній цьогорічний пасхальний хресний хід, після якого кожен присутній на Літургії вірянин після цілування Хреста отримав часточку артосу.

Митрополит Феодор пояснив присутнім, що артос (в перекладі з грецької означає квасний хліб) – це освячений для всіх членів Церкви хліб. Вживання артосу бере початок з перших днів християнства. Наслідуючи апостолів, перші пастирі Церкви постановили на свято Воскресіння Христового ставити в храмі артос на чільному місці, як видимий образ того, що Спаситель, Який постраждав за нас, став для християн істинним хлібом життя. На артосі зображене Воскресіння Христове в знак перемоги Христа над смертю. Освячувався артос у самий день Святої Пасхи після заамвонної молитви особливою молитвою, окропленням святої води та кадінням.

За церковними правилами отримані часточки артосу одразу ж споживаються або благоговійно зберігаються для подальшого вживання як духовні ліки під час хвороб та в немочах. Цей святий хліб вживається завжди або з читанням пасхального тропаря, або зі словами “Христос воскрес!”. Артос зберігають у святому куточку біля ікон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *