Богослужіння свята Всіх Святих

23 червня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася Божественна літургія недільного дня.

У 8-му неділю після Пасхи Христової Свята Православна Церква молитовно вшанувала день Всіх Святих.

Це свято з V сторіччя відзначається постійно у першу неділю після дня Святої Трійці й вшановує всіх святих – людей, які залишилися вірними Христу до кінця, навіть до пролиття крові, до самої смерті… Це свято вшановує як канонізованих святих, так і тих, чий подвиг залишився невідомим земній Церкві, а тільки єдиному знавцеві людських сердець – Господу Богу. Угодники Божі, пророки, апостоли, рівноапостольні, мученики, сповідники, великомученики, святителі, священномученики, вселенські вчителі, преподобні, преподобномученики, праведні, безсрібники, юродиві заради Христа – всіх цих людей, які не шкодували свого життя заради слави Христа, прославляла Церква піснеспівами та моливами.

Цього дня кожен православний християнин мав змогу вшанувати свого небесного покровителя – свого святого, ім’я якого він отримав у святому хрещенні.

Після Євангельського читання (Мф. 10, 32-33, Мф. 10, 37-38, Мф. 19, 27-30), що вказувало на необхідні ознаки святості, протоієрей Тарасій Забудько звернувся до прихожан зі святковою проповіддю, в якій розкрив основну ідею свята.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *