Богослужіння свята Собору Іоанна Хрестителя

7/20 січня митрополит Феодор разом із кліриками Кам’янець-Подільського кафедрального собору  звершив святкове Богослужіння на честь свята Собору Іоанна Хрестителя.

Напередодні, прославляючи найбільшого з-поміж людей – Хрестителя Іоанна, клірики кафедрального собору на чолі з Архієреєм звершили святкову всеношну.

Наступного дня відбулася святкова Божественна літургія.

Церковні піснеспіви прославляють святого Іоанна як “світлу ранішню зорю”, що своїм сяйвом перевершувала блиск усіх інших зірок і віщувала ранок благодатного дня, що освітлювався духовним Сонцем – Христом.

Також Євангельське читання цього дня знову згадувало величну подію хрещення Господа Іісуса Христа у водах Іордану через пророка Іоанна (Ін.1, 29-34), тому проповідник цього свята – протоієрей Тарасій Забудько – присвятив свою проповідь славному Предтечі Господньому.

Після завершення Літургії та Чину славлення Хрестителя Господнього Іоанна митрополит Феодор, привітавши усіх зі святом, продовжуючи думку проповідника протоієрея Тарасія, також відзначив велику честь, якої удостоївся Хреститель Господній. “До цієї події він готувався все своє життя: перебував до 30-ти років у пустелі, виховувався ангелами, він був освячений та присвячений Богу, він тілом перебував на землі, а душею завжди був із Богом, – відзначив митрополит Феодор. – Він навіть недругами був вшанований як пророк, авторитетна людина. Але людські упередження, пристрасті, невірні уявлення стали на заваді людям, які не прийняли його свідчення про пришестя Христа. Інші пророки також визнавалися та вшановувалися людьми, як ми знаємо зі Старого Заповіту, до того часу, поки це було вигідно їм, правлячій верхівці, – розповідав Архієрей, – але після викриття людських гріхів часто пророків знищували, тому слугують приклади Єремії, Ісайї та ін.” Митрополит Феодор звернув увагу присутніх, наскільки згубним є засвоєння невірних релігійних, світоглядних ідей. Розповідаючи про мученицьку кончину пророка Іоанна, митрополит Феодор підкреслив, що навіть вороги не могли його звинуватити ні в чому, навіть Ірод, який звелів його стратити, жалкував про свою клятву.

Наостанок Архіпастир, прославляючи  пришестя Христа та Хрещення Господа Іісуса від Іоанна в ріках Іордану, побажав богомольцям, щоб Господь стверджував нас за молитвами святого пророка Предтечі Господнього Іоанна на шляхах істини, щоб ми завжди чули у собі голос, що кличе нас до каяття, тому що покаяння – це те, що веде нас до життя вічного.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *