Богослужіння свята Хрещення Господа Іісуса Христа

6/19 січня, в день свята Богоявлення, Хрещення Господнього, в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося урочисте Богослужіння, присвячене цьому двунадесятому святу.

Православна Церква в усі часи, а цього дня особливо кличе, всіх до покаяння, що і є тим Іорданом очищення для кожної душі, без якого вона не може спастися.

За традицією, перед тим як розпочалася святкова Літургія, від імені священства кафедрального собору з вітальним словом до митрополита Феодора звернувся протоієрей Тарасій Забудько.

Після Євангельського читання митрополит Феодор у святковій проповіді розповів про велику значущість благодаті Божої в духовному житті християнина. “Для спасіння людини важливі не обрядові форми, яким часто люди надають перевагу, – зауважив Архіпастир, – для спасіння потрібна благодать, яку отримує християнин спочатку при прийнятті хрещення, а потім у інших церковних таїнствах, через істинне священство в істинній Церкві. В  Церкві, Яка зберегла апостольське вчення та  благодать священства неушкодженими”. Митрополит Феодор зауважив, що благодать, яку ми отримуємо в таїнстві хрещення та інших церковних таїнствах ми повинні  берегти та розвивати, живучи по заповідям Господнім; благодать ми не можемо отримати назавжди, потрібне постійне спостереження за духовним станом своєї душі, духовним вдосконаленням та викоріненням усього злого, нечистого, що може посіяти в наше серце через зваби світу ворог нашого спасіння.

Після завершення Літургії Василія Великого, що звершується тільки 10 разів на рік, митрополит Феодор із усіма кліриками кафедрального собору звершив Чин великого освячення води.

Кожен, хто бажав, зміг отримати агіасму, так ще називають хрещенську воду, яку християни вживають упродовж року натще, «дабы силу, здравие подкрепляющую, болезни исцеляющую, демонов прогоняющую и все вражие наветы отвращающую, возмогли мы получить от Бога» .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *