Богослужіння сьомої неділі після Пасхи Христової

У сьому неділю після Пасхи Свята Православна Церква згадує пам’ять святих отців Першого Вселенського Собору, що відбувся у 325 році у візантійському місті Нікея при імператорі Костянтині Великому.

318 єпископів засудили та відкинули єресь лжеучителя Арія, який не визнавав Божество та предвічне народження Сина Божого від Бога Отця і навчав, що Син Божий є тільки вище творіння; Собор затвердив незмінну істину, догмат: Син Божий – істинний Бог, народжений від Отця «прежде всех век» і так само вічний, як Бог Отець. Він народжений, а не створений, єдиносущний з Богом Отцем.

Розповідь про цю подію в житті Церкви Христової та про важливість незмінності догматів прозвучала у недільній проповіді Високопреосвященнійшого Феодора, Митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького, який очолив святкове Богослужіння.

Цей недільний день став знаменним для вихованців Воскресної школи, що діє при кафедральному соборі. Вони декілька місяців разом із педагогами підготовчої групи школи Цебрик Д.В. та Вулкович К.А. готувалися до першої у своєму житті сповіді та усвідомленої Таїни Причастя. Упродовж чотирьох місяців педагоги намагалися допомогти групі з 16 дітей усвідомити, що Православна віра – це не щонедільне хобі, це все життя, де пости, молитви, Богослужіння є проявами вдячності, жертовності, любові; що Православ’я – це релігія радості, в якій смирення та любов є її основними невід’ємними складовими.

В кінці святкового Богослужіння митрополит Феодор привітав усіх причасників і особливо – вихованців воскресної школи та їхніх вчителів і подякував останнім за плідну працю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *