Богослужіння Неділі сиропусної. Спогад про вигнання Адама.

17/1 березня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія Неділі сиропусної. Богослужіння очолив Високопреосвященніший  Митрополит Феодор, йому співслужили клірики кафедрального собору.

Цього дня Православня Церква під час Богослужіння згадує Вигнання Адама з раю та символічно ставить кожного з нас перед воротами едемського саду, щоб ми зрозуміли, що ми – грішники й знаходимося на землі грішній не тому, що так дав Бог, а тому,  що так створила людина своїми гріхами. В раю відбулося гріхопадіння першої людини. Адам і Єва не просто не послухали Бога, вони хибно вибрали шлях протеріччя Волі Божій, шлях, яким зрекли себе та своїх нащадків на смерть.

До цієї древньої історії повертає нас Свята Церква напередодні Великого посту, щоб від цієї точки гріхопадіння та вигнання самих себе з раю до нашого загального падшого стану почати сьогодні наше входження в Піст і покаяння.

Ця неділя ще називається Прощеною. Кожен християнин, який вступає у святі дні Великого посту, має простити усім й сам повинен вибачитися перед скривдженими, щоб Отець Небесний простив і його гріхи.

Після читання недільного Євангельського уривку (Мф. 6, 14-21) митрополит Феодор звернувся зі словом проповді до присутніх.

Після завершення Божественної літургії Архіпастир привітав усіх зі святом та передднем початку Великого посту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *