Богослужіння Неділі про Страшний Суд (м’ясопусної)

10/23 лютого у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове Богослужіння недільного дня. Божественну літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили клірики кафедрального собору.

Ця неділя у церковному календарі називається Неділею про Страшний Суд або м’ясопусною.

Як пише церковний синаксар “цього дня звершуємо пам’ять Другого і Страшного Пришестя Христового, розповідь про яке святі отці помістили після двох притч (попередніх неділь), щоб хто-небудь, довідавшись із них про любов Бога до людей, не жив у лінощах, розмірковуючи так: “Бог любить людей, і коли я залишу гріх, то мені буде легко все виправити”.

Постановили сьогодні (згадувати) цей Страшний день, щоб навернути до добродіянь тих, хто живе у лінощах, налякати смертю та очікуванням прийдешніх мук, (навчаючи) не тільки сподіватися на любов Бога до людей, але й мати на увазі, що Він – Праведний Суддя й воздасть кожному по ділам його. Крім того, після відшестя душ потрібно прийти Судді, – образом цього слугує й теперішнє свято.

Піст на м’ясо  з цього тижня встановлений для зменшення вживання їжі та переїдання заради страху Дня судного, а також як спонукання подавати милостиню ближнім”.

Після Євангельського читання святої неділі (Мф. 25: 31) митрополит Феодор звернувся зі словом проповіді до присутніх богомольців, роз’яснюючи православне вчення про кончину світу та Страшний Суд.

Після завершення Божественної Літургії митрополит Феодор привітав усіх зі святом, окремо – причасників Тіла та Крові Христових.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *