Богослужіння Неділі 32-ої, після Богоявлення

13/26 січня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Літургія недільного дня, який як і кожну неділю року, ще називають Малою Пасхою. Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький, йому співслужили клірики кафедрального собору.

Після читання святкового уривку з Євангелія (Мф., 8 зач., 4:12-17) митрополит Феодор, розкриваючи його зміст, розповів присутнім, що таке духовна свобода, що відбувається, коли людина не береже благодать, відкриває душу для зла; наскільки згубне марнославство та властолюбство для людей, країн, народів, а також наголосив на необхідності в житті кожного вірянина покаяння, для того, щоб Божественне світло – Царство Боже засяяло в кожному з нас.

Після перенесення Святих Дарів з жертовника на Престол у кафедральному соборі відбулося таїнство хіротонії, яке звершив митрополит Феодор над дияконом Ярославом Білецьким. Благодать Священства обранець Церкви отримує від Святого Духа через соборну молитву. Тому хіротонії звершуються в присутності Церкви – народу Божого, з його згоди та підтвердження. Вони відбуваються у вівтарі під час Літургії, яка є найвищим виразом соборності Церкви й об’єднує вірян у спільному молитовному зверненні до Бога.

Після Богослужіння митрополит Феодор привітав причасників і всіх зі святом, а  ієрея Ярослава – з прийняттям священства, наголошуючи на  тому, що пастирське служіння не легке, відповідальне перед Богом та людьми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *