Богослужіння Навечір’я свята Богоявлення

18.01.2019 року в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове Богослужіння Навечір’я Хрещення Господнього, його очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор у співслужінні кліриків кафедрального собору.

Богослужіння навечір’я Богоявлення складалося з чину Великих часів, вечірні з Літургією святого Василія Великого та послідуючого за ними чину Великого освячення води.

Частина Богослужіння, що називається Великі (Царські) часи звершувалася за таким самим порядком як і в день навечір’я Різдва Христового. Псалми, паремії пророцьки розповіли богомольцям про велику подію, що святкується цього дня. В тропарях цього свята міститься віповідь Господа Хрестителю на Іордані та вказується на здійснення псаломського пророцтва, коли ріка зупиняє свої води, при сходженні в неї Господа для прийняття Хрещення; також тропарі зображали словесно Христа, Який явився миру як Спаситель.

Вечірня навечір’я Богоявлення також звершувалася подібно тій, що буває в навечір’я Різдва Христового.

Наприкінці Божественної літургії клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк звернувся зі словом проповіді до присутніх вірян.

Згадка про Хрещення Христа в Іордані цього року знову оновилася Церквою особливим чином Великого освячення води. В цей день воно відбулося після заамвонної молитви.

Митрополит Феодор разом із кліриками собору знову звершив цей величний чин освячення води, до якого своїми молитвами долучилися присутні віряни. Після завершення Богослужіння Архіпастир розповів присутнім про важливість отриманої святині, а також про давній звичай звершувати в цей день хрещення оглашених, яке є духовним просвітленням. Від цієї події й пішла ще одна назва Богоявлення – День Просвітлення або свято Світла.

Заради святості дня й великої святині, яку після освячення води приймуть християни, в день Навечір’я Богоявлення Церквою встановлений суворий піст.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *