Богослужіння Навечір’я Різдва

24 грудня/6 січня в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося Богослужіння Навечір’я Різдва Христового, яке очолив Високопреосвященніший митрополит Феодор, йому співслужили клірики собору.

Цього дня читалися особливі, Царські часи, що були складені ще патріархом Софронієм. У цій частині Богослужіння звичайні псалми та стихири замінені псалмами, стихирами й тропарями, що відповідають прийдешньому святу. Найважливіші пророцтва, в яких ми чуємо про Боговтілення, поєднані разом. Світлі видіння древніх пророків змінюються зворушливими розповідями євангелістів, які відкривають нам історію з’явлення у світ Богонемовляти Христа. Відправа цієї частини Богослужіння звершувалася напрочуд урочисто, священники собору поперемінно читали Євангельські уривки, переносячи думки вірян до перших хвилин з’явлення Сина Божого на землі.

Клірик кафедрального собору іерей Феодор Кулініч, звернувся зі словом проповіді до вірян, у якій пояснював зміст та важливість паримій і Богослужіння цього дня.

Різдвяне навечір’я порівнюється з Великою суботою, якій також передує 40-денний піст і вінчає одне з найбільших двунадесятих свят.  Також, відповідно Великій суботі, у давні часи цього дня багато людей приймали хрещення, тому посилена молитва й піст у цей час були дуже доречні. Навіть тоді, коли Богослужіння завершувалося рано, наші святі предки, благочестиво згадуючи зірку-благовістницю Різдва Христового, а також бажаючи на крилах молитви зустріти Різдво Спасителя, поклали правило на цей день: ” не їсти до появи першої зірки”.

Після завершення Богослужіння митрополит Феодор наголосив на важливості цього дня у Богослужбовій практиці та привітав усіх зі святом Навечір’я Різдва Христового.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *