Богослужіння на честь свята Почаївської ікони Богородиці

5 серпня православні люди врочисто вшановують Почаївську ікону Божої Матері. Дата вшанування образу встановлена в пам’ять звільнення Успенської Почаївської лаври від турецької облоги в 1675 році.

Тоді під час молитви чернеців перед Почаївською іконою над собором на небесах з’явилася Сама Богородиця в оточенні ангелів, а поряд із ними був преподобний Іов Почаївський.  Татари, що стріляли в Богородицю, знищувалися своїми ж стрілами. Сум’яття та паніка почалися у війську, вороги зі страхом втекли від стін монастиря.

Тому цього дня, урочисто вшановуючи чудотворний образ Пресвятої Богородиці, під час святкового Богослужіння віряни молилися Божій Матері зображеній на Почаївській іконі про звільнення з полону пристрастей, напоумлення грішників, зміцнення духу й віри, наставлення на праведний шлях, відновлення миру та взаєморозуміння між людьми.

Ієрей Вадим Гаджаман, клірик кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського, привітав усіх присутніх зі святом. У своїй проповіді, розповідаючи про Почаївський образ Богородиці, священник зокрема зауважив:

Після завершення святкової Літургії протоієрей Тарасій Забудько очолив молебень з акафістом перед Почаївським образом Божої Матері.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *