Богослужіння на честь свята Казанської ікони Божої Матері

21 липня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове недільне Богослужіння. Цього дня Свята Православна Церква відзначає подію явлення ікони Пресвятої Богородиці в місті Казані.

Знайдена ікона у 1579 році в Казані на попелищі після пожежі за вказівкою дівчинки Матрони, якій три рази уві сні являлася Богородиця з велінням знайти Її ікону.

У роки смути князь Пожарський отримав список із цієї ікони та невдовзі звільнив Москву від поляків. У часи  наполеонівського нашестя та  Другої світової війни Богородиця через Свою ікону багато разів являла допомогу руському воїнству. Ікона стала зримим свідченням заступництва Божої Матері руському народу, прославилася чудотворіннями та зціленнями і тепер є одним із найшанованіших на Русі образів Пресвятої Богородиці .

Цього дня віряни прийшли молитовно вшанувати Царицю Неба та землі в Її прославленній у віках іконі. Святкову Божественну літургію очолив ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько.

Під час святкового Богослужіння читався Євангельський уривок про гергесинських біснуватих Мф. (8, 28- 9, 1).

Що сучасним християнам потрібно робити та до кого звертатися, щоб захиститися від злої сили, розповів у своїй проповіді клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Наприкінці Богослужіння протоірей Андрій привітав усіх зі святом на честь явлення Казанської ікони Богородиці та звернув увагу присутніх на ікону, що лежала на центральному аналої. Це була Казанська ікона Божої Матері. Священник нагадав усім присутнім її історію. Ця ікона – єдине, що  вціліло після руйнації кафедрального собору в 30-х роках ХХ сторіччя. Відреставрована зараз, вона впродовж всього року знаходиться в алтарі собору і тільки на великі свята, як шанована святиня, виноситься для поклоніння народу.

Після завершення Літургії відбувся святковий молебень до Пресвятої Богородиці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *