Богослужіння дня Всіх святих Землі Руської

30 червня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове недільне Богослужіння, присвячене дню Всіх святих Землі Руської.

Як свято цей день у церковному календарі відзначався ще у XVI сторіччі, коли за пропозицією митрополита Макарія відбулася канонізація великої кількості руських святих. Однак “смутні часи” та реформи Патріарха Нікона призвели до розладу в руській церковній традиції, і свято не закріпилося у церковному календарі.
Помісний собор 1917-1918 рр. прийняв рішення відновити свято Всіх руських святих у церковному календарі, а єпископ Афанасій (Сахаров) почав роботу над написанням нового Богослужіння. Свою працю він завершив у 1953 році, але до самої своєї смерті у 1962 році редагував і доповнював її. Вперше у 1987 році служба була надрукована у травневому збірнику служб святим.
Піснеспіви та молитви цієї служби чули віряни, які молилися цього дня на Богослужінні, у ньому червоною ниткою пройшла тема гнаної Руської Церкви ХХ сторіччя. Тексти Богослужіння згадують тільки малу частку руських святих, повний перелік яких займає декілька годин.
Саме до руських подвижників цього дня зверталися у своїх молитвах віряни. І як у ХХ сторіччі гнана земна Церква просила усіх руських святих молитися за страждаючу Вітчизну та православних християн, так і сьогодні уся церковна повнота молитовно зверталася до своїх небесних родичів за духовною підтримкою.

Святкову Божественну літургію цього дня очолив клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк.

Після Євангельського читання він звернувся зі словом проповіді до пастви та звернув увагу присутніх на необхідність сучасним християнам наслідувати рішучість святих у справі спасіння своєї душі та їх відданості й любові до Бога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *