Богослужіння 14-ої Неділі після П’ятидесятниці

9/22 вересня, в день попразднства Різдва Богородиці, Православна Церква вшановує пам’ять праведних Іоакима та Анни – батьків Пречистої Діви Марії. Цього недільного дня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулося святкове Богослужіння.

Божественну літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, йому співслужили священники собору.

Євангеліє 14-ої Неділі після П’ятидесятниці (Мф. 22, 1-14) знайомить слухачів із притчею про покликаних на шлюбний бенкет. Ця притча, як і притча попереднього тижня, вказує на безвір’я та невдячність іудеїв. Там вони вбивали тих, хто вимагав у них плодів, а в цій притчі вони вбивають вже того, хто кличе їх на бенкет. В образі царя притча показує Бога, Який зійшов на землю; образ шлюбного бенкету – Царство Небесне, запрошення – Євангельська проповідь; ті, хто відмовилися прийти – люди зовсім невіруючі, не зодягнуті у шлюбний одяг – люди, що повірили проповіді, але не жили у вірі.

Більш глибоке роз’яснення цієї притчі запропонував у своїй недільній проповіді вірянам митрополит Феодор.

Після завершення Богослужіння, привітавши всіх із недільним днем, Архіпастир також нагадав вірянам, що цього дня Церква вшановує пам’ять Богоотців Іоакима та Анни.

Рекомендовано для читання: Інтерв’ю з митропополитом Кам’янець-Подільським і Городоцьким Феодором

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *