Богослужіння 12-ої Неділі після П’ятидесятниці

8 вересня в соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова недільна Божественна Літургія. Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор очолив Богослужіння 12-ої Неділі після П’ятидесятниці; йому співслужили клірики кафедрального собору.

Цього дня Православна Церква вшановує подію Стрітення Володимирівської ікони Пресвятої Богородиці, а також день пам’яті святих мучеників Адріана та Наталії.

Під час Літургії крім Євангельського уривку, що читається в день свят Пресвятої Богородиці (Лк. Х, 38-42; ХІ, 27-28), диякон почитав Євангельське зачало (Мф. ХІХ, 16-26), що розповідає про зустріч багатого юнака з Господом Ісусом Христом.  Євангельський юнак запитав Спасителя, що йому потрібно зробити, щоб наслідувати життя вічне. А Господь напоумлює нас, щоб ми виконували заповіді Божі, але й розуміли, що спасіння – результат милості Божої.

Про те, чого навчає нас цей Євангельський епізод та які уроки доброчинності ми, християни сьогодення, повинні винести для себе, розповів у святковій проповіді митрополит Феодор.

Після завершення Літургії Архіпастир привітав усіх зі святом, а також нагадав присутнім про подвиг святих мучеників Адріана й Наталії та окремо привітав іменинників і причасників Тіла й Крові Господніх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *