Богослужіння 11-ої Неділі після П’ятидесятниці

1 вересня, в день пам’яті мученика Андрія Стратилата (головнокомандуючого) та його дружини 2593-х воїнів, що постражали в 302 році в місті Тарсі, у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася Божественна літургія. Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор у співслужінні кліриків собору.

Цієї неділі Свята Православна Церква запропонувала Своїм чадам Євангельське читання, що містило притчу про немилосердного позикодавця (Мф. 18, 23-35). Суть притчі полягає у тому, що всі ми багато грішимо й залишаємося перед Богом у неоплатному боргу, а гріхи наших ближніх проти нас настільки незначні, наскільки незначна сума в 100 динаріїв у порівнянні з величезною сумою в десять тисяч талантів. Господь за Своїм безмежним милосердям прощає нам всі наші гріхи, якщо ми милосердно ставимося до ближніх і прощаємо їм їхні гріхи проти нас. Якщо ж ми у своїй жорстокості та немилосердності не прощаємо  наших ближніх, то Господь не може простити й нас, тому що зло, яке перебуває в нас, закриє для нас милосердя Боже й осудить нас на муки. Ця ненависть буде для нас вічним злобним “скреготом зубів” на ближніх.

Про це та інше розповів у своїй святковій проповіді митрополит Феодор, звернувшись до вірян після Євангельського читання.

Цей день став знаменною подією не тільки для нашої християнської общини, але й для всієї Церкви. Сьогодні митрополит Феодор під час Літургії рукоположив 21-річного іподиякона Іллю Попова, випускника Почаївської духовної семінарії, в сан диякона. Відтепер він, отримавши 1-у ступінь священства, стає помічником священника: оберігає його молитву, бере на себе піклування про Богослужіння, стає керівником молитви вірян у храмі та проголошує Євангеліє. Під час звершення Таїнства вся соборна спільнота молилася за нового клірика, щоб він став достойним служителем Своєї Церкви й у всьому наслідував святому первомученику Стефану.

Після завершення Божественної літургії митрополит Феодор привітав усіх зі святом, причасників – із прийняттям Божественних Тайн, а всіх, хто починає навчання, – з початком нового навчального року та запропонував взяти участь у молебні, під час якого отримують Боже благословення ті, хто має навчатися та навчати.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *