Бібліотека – нові надходження

Нові надходження

 

Архимандрит Захария (Захару). Сокровенный сердца человек. Духовные беседы. – СТСЛ, 2015. – 256 с.

Автор книги – архімандрит Захарія (Захару), духівник Свято-Іоанно-Предтеченського монастиря в Англії. Монастир був заснований архімандритом Софронієм (Сахаровим), поряд з яким отець Захарія знаходився понад двадцять років.

Подана книга — це збірка бесід архімандрита Захарії зі священиками та дияконами в Америці. В ній він ділиться своїм аскетичним досвідом і відповідає на чисельні важливі питання духовного життя.

Анатолий Лимонов. Юлька-июлька. – Рязань: Зерна – Слово, 2014. – 112 с.

Пригодницька повість, що розповідає про те, як група православних паломників на Кавказі несподівано потрапляють у небезпечну ситуацію. Здолати всі труднощі їм допомогла віра та незвичайна стійкість і самозречення дівчини Юлії.

И. С. Рогалева. О чем не расскажут аисты: повесть, рассказы, сказки. – М.: Сибирская Благозвонница, 2014. – 408 с.

Повість, оповідання, казки закликають читача замислитися над важливими питаннями: навіщо ми живемо? Чи потрібна людині віра в Бога? Що дає людині покаяння?.. Герої книги не тільки шукають відповіді на ці запитання, але й знаходять їх.

Н. Смирнова. Птичка в вышине. – Тула: пустынь Спаса Нерукотворного, 2014. – 336 с.

Світла православна повість про очищення, про надію.

Диакон Георгий Максимов. Чем православие отличается от католицизма, протестантизма, монофизитства. – М., 2011. – 36 с.

В цій книзі коротко і просто викладені основні відмінності Православ’я від інших спільнот, що називають себе “церквами”.

Размышления о бессмертной душе. / Сост. Архим. Иоанн (Крестьянкин). – Псков: изд. Свято-Успенского — Печерского монастыря, 2012. – 144 с.
Схиигумен Парфений. Тропинка к единому на потребу – к Богообщению. – Спб.: Библиополис, 2011.- 304 с.

Книга, написана схіігуменом Перфенієм (1905-1993), який був пострижений у монахи в Китаєвій пустині (1933), провів 16 років зіслань у лагерях. Над цією книгою для тих, хто має потребу в самовдосконаленні, отець Парфеній працював 25 років.

Александр Дворкин. Афонские рассказы. – М.- ПСТГУ: Эксмо, 2015. – 240 с.

Книга розповідає про Афон — справжню монашеську країну зі своїми правилами та традиціями. Про життя в Церкві, людські долі, непрості шляхи людей до Бога та радості зустрічі з Ним розповідає ця збірка.

Протопресвитер Феодор Зисис. Битва за православие. – М.: СВЯТАЯ ГОРА, 2010. – 128 с.

Збірка відомого грецького священика, богослова, публіциста протопресвітера Феодора Зісіса, присвячена виключно актуальній сьогодні темі: збереженню чистоти Православ’я та протидії єресі екуменізму.

Архимандрит Эмилиан (Вафидис). Трезвенная жизнь и аскетические правила. – Екатеринбург, 2016. – 576 с.

Книга представляє собою збірку тлумачень на подвижницькі правила древніх святих отців. Старець Еміліан тлумачить ці правила у відповідності зі сучасністю. Книгу можна назвати уроками святості.

Добротолюбие. Избранные поучения. – М., 2008. – 541 с.

Добротолюбіє в перекладі з грецької означає любов до прекрасного, доброго, божественного. Як стати причасником ціэї любові та вберегтися від гріха розповідають глави цієї книги.

Русский на Афоне Свято-Пантелеимонов монастырь: Фотоальбом / Под общей редакцией С.Е. Иконникова. – Тамбов: ООО “Изд. Юлис”, 2017. – 228 с.

Фотоальбом, виданий до знаменної дати- 1000-річній присутності руського монашества на Святій Горы Афон.

В. Лихачев. Ангелы уходят не прощаясь: повесть. – М.: Сибирская Благозвонница, 2009. – 382 с.

Незакінчена остання книга автора, в якій він відображає шлях людини, яка знайшла і прийнла у своє серце Бога.

Свящ. Даниил Сысоев. Если плохо тебе — помоги ближнему. Толкование на 1-е и 2-е Послания апостола Павла к Коринфянам. В 12 чч. Ч. 8. – М.: Благотворительный фонд «Миссионерский центр имени иерея Даниила Сысоева», 2015. – 144 с.

В цій книзі автор, користуючись посланнями апостола Павла, запрошує вгамовувати свої скорботи і печалі любов’ю до ближнього; розділяти з ближнім його радості й печалі.

Архиеп. Афинский и всея Эллады Хризостом І. История Матери Церквей. – М.: Изд. Сретенского монастыря, 2003. – 206 с.

Подана книга розповідає про історію Єрусалимської Церкви з часів зходження Святого Духа на апостолів у Сіонській горниці й до нашого часу. Її автором є архієпископ Афінський і всієї Елади Хризостом І, професор Афінського університету, академік, автор багатьох історичних праць.

Жизнь как чудо: Путь и служение архим. Кирилла (Павлова). / Сост. свящ. Димитрий Трибушний. – М.: Изд. ПСТГУ, 2017. – 240 с.

У цій невеликій книзі автор намагався подати короткий нарис життя та служіння улюбленого усім народом старця архімандрита Кирилла (Павлова), спогадів близьких і духовних чад, дати читачу змогу згадати його настанови.

Станислав Сенькин. Удивительные истории о жизни и чудесах на святой горе Афон. – Елец: Странник, 2015. – 448 с.

Автор книги три роки жив на Святій горі Афон. Сповнена м’якого гумору, любов’ю та знання побуту святогорців збірка розповідає про життя унікальної монашеської республіки.

Ахимандрит Эмилиан (Вафидис). Благодатный путь. Толкование на житие преподобного Нила Калабрийского. – Екатеринбург, 2018. – 288 с.

Ця книга є справжньою піснею монашеському життю. Автор — досвідчений подвижник, мудрий духівник і богослов з великим натхненням оспівує красу монашества, пояснює значення покликання іноків у всі часи, різноманіття спокус, навчає як достойно пройти всі випробування, щоб досягнути освячення та єднання з Богом.

Архимандрит Эмилиан (Вафидис). Толкование на подвижнические слова аввы Исаии. – М. : Зачатьевский женский монастырь, 2015. – 576 с. : ил.

Перед вами унікальна книга. Це тлумачення відомого святогорського подвижника, старця Еміліана Симонопетрита, на одне з самих глибоких отецьких творінь древності – подвижницькі слова преподобного Ісаії Самітника. Прочитавши цю книгу, початківець відкриє для себе, що духовне життя – це зовсім не щось позахмарне; людина, яка провела роки у подвизі, отримає наснагу та натхнення для продовження свого шляху.

  Монах Меркурий (Попов). Записки пустынножителя. – М. : Эксмо: ПСТГУ, 2016. – 592 с. : ил.

Ця книга – стисла хроніка майже тридцятичотирирічного самітницького життя монаха-пустельника о. Меркурія (Михайла Попова, 1919 – 1996). Вісімнадцятирічним юнаком він опинився у колимських лагерях, звільнившись через п’ятнадцять років, незабаром віддалився у гори Абхазії, де вже знайшли притулок ті, хто шукав самітництва, гнані, як і він сам, браття-пустельники. Все, описане в цій книзі відбувалось з її автором у 60-х, 70-х і 80-х роках минулого сторіччя у горах недалеко від Сухума.

  Записки Николая Александровича Мотовилова, служки Божией Матери и преподобного Серафима. – М. : Отчий дом, 2011. – 416 с.

Зростає шанування преподобного Серафима Саровського та цікавість до його життя і духовного надбання. Також викликають інтерес і люди, які оточували преподобного Серафима. Найбільш відомим з них є симбірський і арзамаський поміщик Микола Олександрович Мотовилов, співбесідник, багаторічний опікун головного дітища преподобного – Серафимо-Дивеївського монастиря. Саме в паперах М. О. Мотовилова відомий християнський письменник і публіцист С. А. Нілус знайшов рукопис, відомий як “Бесіда преподобного Серафима Саровського з М . О . Мотовиловим “Про ціль християнського життя”. Сама ж особа М . О . Мотовилова до цього часу була захована від нас. А “Докладная записка…”, що ввійшла в цю книгу – перша значна праця Мотовилова, що дійшла до нас, за своєю суттю вона – послідовно складена автобіографія автора, що поєднує в собі ще й богословський трактат й історію Дивеєва та багато ін.

  Святые земли Русской. Тысячелетие русской святости. Жития и жизнеописания. – М. : Белый берег, 2002. – 608 с.

Книга розповідає про подвижників землі Руської, які завжди були вказівними світочами для всього православного народу, під час їхнього життя до них поспішали за допомогою і порадою, а після смерті звертаються за підтримкою, тому що після закінчення свого земного життя вони продовжують свій молитовний й духовний подвиг. Достоїнством цієї книги є те, що вперше в ній зібрані і переведені кращими фахівцями оригінальні (подлинніе) Житія, а не перекази, що видавались до 1917 року і перевидаються у наш час.

  Ангелы апокалипсиса. Собрание житий миссионеров и мучеников. – М.: Благотворительный фонд им. иерея Даниила Сысоева, 2013. – 544 с.

Грецьке слово “Ангел” означає “вісник”, “апокаліпсис” – “одкровення”. Вісники одкровення — вірні Божі служителі, які своїм життям і словом благовіствують, проповідують майбутнє Царство Христа. Проповідники, місіонери та мученики — це передова Православної Церкви, їхні труди та жертви наближають нас до вічного життя з Богом. Вони — Ангели Одкровення, які кличуть нас у Небеса.

  Священник Даниил Сысоев. За что страдает праведник? Толкование Книги Иова. – М.: Благотворительный фонд им. иерея Даниила Сысоева, 2014. – 384 с.

Книга Іова – одна з найдревніших і, в деякому сенсі, одна з полемічних. Вона ставить питання, відповіді на які, мабуть, шукає кожен: звідки береться зло, чому в цьому світі панують несправедливість та неправедність, чому люди не отримують належне за їхніми вчинками?

Багатостраждальний Іов жив не тільки в Істині та Одкровенні Божому, а й був у Вітхому Завіті прообразом Страждавшого й Воскреслого Спасителя.

Цю книгу складено з аудіобесіди священика Даниїла Сисоєва, який проводив заняття з тлумачення Біблії.

  Диакон Георгий Максимов. Православие и неоязычество: где правда? Спец. вып. альманаха «Православие». – М., 2014. – 128 с.

Цей випуск альманаху присвячується феномену слов’янського неоязичництва («родновіри”) та містить підбір матеріалів з аналізом полемічних аргументів, що висувають неоязичники в полеміці з християнством.

  Игум. Никон (Воробьев). О началах жизни. / Сост. А. И. Осипов.- М.: Алавастр, 2016. – 408 с.

Сучасні люди мають досить примарне уявлення про духовне життя, воно в них сповнене багатьма помилками та протиріччями. Головною помилкою, мабуть, є розуміння духовного життя, як виконання тільки зовнішніх церковних приписів та обрядів.

Підбірка текстів з письмової спадщини ігум. Нікона (Воробйова), що пропонується в даній книзі є реальною допомогою для тлумачення цих життєво необхідних кожному християнину питань. О. Нікон протягом всього свого свідомого життя вивчав аскетичні твори святих отців й усіма силами прагнув втілювати в життя їхні настанови, використовувати їхній досвід. Тому живе слово таких людей для нашого часу є неоціненним скарбом.

  Библейские комментарии отцов Церкви и других авторов І-VIII веков. Ветхий и Новый Завет. ПС. 27 тт. – Тверь: Герменевтика, 2004-2016.

27-томна серія «Библейских комментариев отцов Церкви и других авторов І-VIII векав» знайомить читача з представниками класичної християнської екзегези, влив яких був вирішальним для формування богословського, літургійного та духовно-морального життя християнського світу. Ці тлумачення, складені, в так званий, патристичний період або в час, що поширюється від Климента Римського (пом. Біл. 95) до Іоанна Дамаскіна (645-749). Коментарі охоплюють семивікову історію християнських біблійних тлумачень з кінця новозавітного періоду до середини VIII сторіччя. Коментарі слугують такій меті: оновити проповідь на основі класичної християнської екзегези, сприяти мирянам, які бажали б розмірковувати над біблійним текстом разом з ранньою Церквою, спонукати християнських істориків, біблеїстів, богословів і пастирів до подальшого вивчення ранніх християнських тлумачень Письма.

  Монах Симеон Афонский. Птицы небесные. – Святая Гора Афон: Пустынь Новая Фиваида Афонского Русского Пантелеимонова монастыря, Кишинев, 2015.

Братство «Нова Фіваїда» на Святій Горі Афон видає рукописи ієромонаха Симона Безкровного (мон. Симеона Афонського), що є його щоденниковими записами минулих років. Книга розповідає про дивне життя самого автора, важкі шляхи пошуку Бога в різні історичні періоди, становлення в монашестві під керівництвом великого старця й духівника архімандрита Кирила (Павлова), сокровенне й таємниче життя кавказького, а потім афонського монашества. З повною довірою до читача автор розповідає про нове благодатне життя во Христі, труднощі, помилки невдачі та можливість для людського духа повірити в своє обоження.