Бібліотека – нові надходження

Нові надходження

 

  Архимандрит Эмилиан (Вафидис). Толкование на подвижнические слова аввы Исаии. – М. : Зачатьевский женский монастырь, 2015. – 576 с. : ил.

Перед вами унікальна книга. Це тлумачення відомого святогорського подвижника, старця Еміліана Симонопетрита, на одне з самих глибоких отецьких творінь древності – подвижницькі слова преподобного Ісаії Самітника. Прочитавши цю книгу, початківець відкриє для себе, що духовне життя – це зовсім не щось позахмарне; людина, яка провела роки у подвизі, отримає наснагу та натхнення для продовження свого шляху.

  Монах Меркурий (Попов). Записки пустынножителя. – М. : Эксмо: ПСТГУ, 2016. – 592 с. : ил.

Ця книга – стисла хроніка майже тридцятичотирирічного самітницького життя монаха-пустельника о. Меркурія (Михайла Попова, 1919 – 1996). Вісімнадцятирічним юнаком він опинився у колимських лагерях, звільнившись через п’ятнадцять років, незабаром віддалився у гори Абхазії, де вже знайшли притулок ті, хто шукав самітництва, гнані, як і він сам, браття-пустельники. Все, описане в цій книзі відбувалось з її автором у 60-х, 70-х і 80-х роках минулого сторіччя у горах недалеко від Сухума.

  Записки Николая Александровича Мотовилова, служки Божией Матери и преподобного Серафима. – М. : Отчий дом, 2011. – 416 с.

Зростає шанування преподобного Серафима Саровського та цікавість до його життя і духовного надбання. Також викликають інтерес і люди, які оточували преподобного Серафима. Найбільш відомим з них є симбірський і арзамаський поміщик Микола Олександрович Мотовилов, співбесідник, багаторічний опікун головного дітища преподобного – Серафимо-Дивеївського монастиря. Саме в паперах М. О. Мотовилова відомий християнський письменник і публіцист С. А. Нілус знайшов рукопис, відомий як “Бесіда преподобного Серафима Саровського з М . О . Мотовиловим “Про ціль християнського життя”. Сама ж особа М . О . Мотовилова до цього часу була захована від нас. А “Докладная записка…”, що ввійшла в цю книгу – перша значна праця Мотовилова, що дійшла до нас, за своєю суттю вона – послідовно складена автобіографія автора, що поєднує в собі ще й богословський трактат й історію Дивеєва та багато ін.

  Святые земли Русской. Тысячелетие русской святости. Жития и жизнеописания. – М. : Белый берег, 2002. – 608 с.

Книга розповідає про подвижників землі Руської, які завжди були вказівними світочами для всього православного народу, під час їхнього життя до них поспішали за допомогою і порадою, а після смерті звертаються за підтримкою, тому що після закінчення свого земного життя вони продовжують свій молитовний й духовний подвиг. Достоїнством цієї книги є те, що вперше в ній зібрані і переведені кращими фахівцями оригінальні (подлинніе) Житія, а не перекази, що видавались до 1917 року і перевидаються у наш час.

  Ангелы апокалипсиса. Собрание житий миссионеров и мучеников. – М.: Благотворительный фонд им. иерея Даниила Сысоева, 2013. – 544 с.

Грецьке слово “Ангел” означає “вісник”, “апокаліпсис” – “одкровення”. Вісники одкровення — вірні Божі служителі, які своїм життям і словом благовіствують, проповідують майбутнє Царство Христа. Проповідники, місіонери та мученики — це передова Православної Церкви, їхні труди та жертви наближають нас до вічного життя з Богом. Вони — Ангели Одкровення, які кличуть нас у Небеса.

  Священник Даниил Сысоев. За что страдает праведник? Толкование Книги Иова. – М.: Благотворительный фонд им. иерея Даниила Сысоева, 2014. – 384 с.

Книга Іова – одна з найдревніших і, в деякому сенсі, одна з полемічних. Вона ставить питання, відповіді на які, мабуть, шукає кожен: звідки береться зло, чому в цьому світі панують несправедливість та неправедність, чому люди не отримують належне за їхніми вчинками?

Багатостраждальний Іов жив не тільки в Істині та Одкровенні Божому, а й був у Вітхому Завіті прообразом Страждавшого й Воскреслого Спасителя.

Цю книгу складено з аудіобесіди священика Даниїла Сисоєва, який проводив заняття з тлумачення Біблії.

  Диакон Георгий Максимов. Православие и неоязычество: где правда? Спец. вып. альманаха «Православие». – М., 2014. – 128 с.

Цей випуск альманаху присвячується феномену слов’янського неоязичництва («родновіри”) та містить підбір матеріалів з аналізом полемічних аргументів, що висувають неоязичники в полеміці з християнством.

  Игум. Никон (Воробьев). О началах жизни. / Сост. А. И. Осипов.- М.: Алавастр, 2016. – 408 с.

Сучасні люди мають досить примарне уявлення про духовне життя, воно в них сповнене багатьма помилками та протиріччями. Головною помилкою, мабуть, є розуміння духовного життя, як виконання тільки зовнішніх церковних приписів та обрядів.

Підбірка текстів з письмової спадщини ігум. Нікона (Воробйова), що пропонується в даній книзі є реальною допомогою для тлумачення цих життєво необхідних кожному християнину питань. О. Нікон протягом всього свого свідомого життя вивчав аскетичні твори святих отців й усіма силами прагнув втілювати в життя їхні настанови, використовувати їхній досвід. Тому живе слово таких людей для нашого часу є неоціненним скарбом.

  Библейские комментарии отцов Церкви и других авторов І-VIII веков. Ветхий и Новый Завет. ПС. 27 тт. – Тверь: Герменевтика, 2004-2016.

27-томна серія «Библейских комментариев отцов Церкви и других авторов І-VIII векав» знайомить читача з представниками класичної християнської екзегези, влив яких був вирішальним для формування богословського, літургійного та духовно-морального життя християнського світу. Ці тлумачення, складені, в так званий, патристичний період або в час, що поширюється від Климента Римського (пом. Біл. 95) до Іоанна Дамаскіна (645-749). Коментарі охоплюють семивікову історію християнських біблійних тлумачень з кінця новозавітного періоду до середини VIII сторіччя. Коментарі слугують такій меті: оновити проповідь на основі класичної християнської екзегези, сприяти мирянам, які бажали б розмірковувати над біблійним текстом разом з ранньою Церквою, спонукати християнських істориків, біблеїстів, богословів і пастирів до подальшого вивчення ранніх християнських тлумачень Письма.

  Українська Православна Церква: відносини з державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. Питання і відповіді.

Публікація цього збірника присвячена 25-річчю епохального Харківського Собору.

Як виник “Київський Патріархат”; чи визнає хоч якась Православна Церква “Київський Патріархат” і “патріарха” Філарета; УПЦ — промосковська Церква, чи може РПЦ — проукраїнська; як УПЦ ставиться до АТО; чи йдуть гроші на Москву; чи може держава втручатися в справи Церкви? На ці та на багато інших питань, що збурюють розум деяких українців, дає вичерпні відповіді ця книга.

  Монах Симеон Афонский. Птицы небесные. – Святая Гора Афон: Пустынь Новая Фиваида Афонского Русского Пантелеимонова монастыря, Кишинев, 2015.

Братство «Нова Фіваїда» на Святій Горі Афон видає рукописи ієромонаха Симона Безкровного (мон. Симеона Афонського), що є його щоденниковими записами минулих років. Книга розповідає про дивне життя самого автора, важкі шляхи пошуку Бога в різні історичні періоди, становлення в монашестві під керівництвом великого старця й духівника архімандрита Кирила (Павлова), сокровенне й таємниче життя кавказького, а потім афонського монашества. З повною довірою до читача автор розповідає про нове благодатне життя во Христі, труднощі, помилки невдачі та можливість для людського духа повірити в своє обоження.