Архіпастирський візит у храм на честь Пресвятої Трійці

28 травня 2018 року, на другий день П’ятидесятниці, коли Свята Православна Церква відзначає свято на честь Святого Духа, митрополит Феодор, секретар єпархії, протоієрей Олексій Миханчук, священики міста та приходів Кам’янець-Подільської єпархії звершили святкову Божественну Літургію у храмі на честь Пресвятої Трійці, що розташований у селі Мукша Китайгородська (селище Жовтневе).

День Пресвятої Трійці – престольне свято цього гарного розбудованого храму. Прихожани та гості соборно молилися в день свята, вшановуючи другу іпостась Святої Трійці – Святого Духа.

Після Євангельського читання митрополит Феодор привітав усіх зі святом та звернувся зі словом проповіді до вірян. «Людство поступово готувалося до сприйняття догмату про Пресвяту Трійцю, − зазначив Архіпастир. – Було багато спроб точно сформулювати та донести до християн вчення про Святу Трійцю. Сьогодні ми вшановуємо другу іпостась Святої Трійці – Святого Духа. Церква вчить, що Бог Троїчин і кожна з іпостасей має однакове достоїнство, однакову приналежність до Святої Трійці». Розповідаючи про вчення Церкви про Святу Трійцю, митрополит Феодор зазначив, що таїна її глибока та неосяжна і все, що людство може зрозуміти своїм розумом, Господь відкрив йому в догматах Церкви.

«Дух Святий, Якого ми сьогодні особливо вшановуємо, поклав початок Церкві Христовій», − продовжував Архієрей. Він розповів про таїну спасіння, яке звершилося завдяки хресним стражданням Спасителя і завдяки яким людство отримало Утішителя – Духа Святого. Господь посилає нам через Духа Святого різноманітні дари: очищення гріхів, освячення, що слугують нашому зближенню з Богом. Завдяки Святому Духу звершуються таїнства у Святій Церкві і християнин отримує Божественну благодать. Але Господь дає людині право вибору – можливість бути з Богом: «Я стою біля дверей і стукаю», − цитує Євангеліст слова Господа. Господь ніколи силоміць не притягує до Себе людей, а дає їм право вибору – бути з Ним, бути спасенними.

Всі добрі діла, думки, побажання – це плід у людині благодаті Святого Духа. Без Бога людина не може творити нічого. І якщо ці справи робляться во славу Божу та згідно з волею Божою, тоді вони будуть оцінені Богом. Апостол Павло каже, що тільки той, хто законно подвизається, буде увінчаним, тобто всі діла повинні бути не самовільними, а в руслі Церковному, тоді Божа благодать буде насичувати нас.

«Дуже важливо зберігати істинність Христового вчення», − наголосив Архіпастир, − адже без благодаті Божої наша спільнота – це не Церква, а тільки організація з релігійними ознаками».

Наприкінці свого повчального слова митрополит Феодор побажав, щоб цей день став пам’ятним у серцях вірян, побажав усім завжди бути в істинній Церкві, бути вірними Христу і благодаті Святого Духа, звершити свій християнський подвиг, адже Христовими є тільки ті, хто має благодать Святого Духа.

Після святкового Богослужіння та привітань Високопреосвященніший Феодор нагородив настоятеля храму на честь Святої Трійці протоієрея Михайла Загрійчука за вагомий внесок у розбудову храму та справи на користь Церкви орденом Святого рівноапостольного Володимира ІІІ ступеня.

 

Після святкового Богослужіння всі віряни мали можливість отримати благословення Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *