Архієрейське Богослужіння в день пам’яті Димитрія Солунського

В день пам’яті Димитрія Солунського, 8 листопада, в кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського відбулася святкова Божественна літургія. Богослужіння очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Йому співслужили священики кафедрального собору.

Під час Богослужіння були піднесені молитви за мир, любов, згоду в країні та Церкві.

Зі словом проповіді до богомольців звернувся клірик кафедрального собору протоієрей Андрій Сосюк. Він пригадав присутнім історію життя та подвигу великомученика Димитрія Солунського. Євангельські слова Спасителя: “Вас будуть ненавидіти за ім’я Моє” стали наскрізною темою проповіді священика. Протоієрей Андрій, нагадавши присутнім часи гонінь на християн в історії людства, зосередив увагу вірян на розгляді питання, чому язичницький світ не може терпіти християнство. “Тому що християнство викриває гріхи гордого людства, що в особі кожного грішника, якого поглинула безодня пороків, намагається заглушити в своїй душі голос совісті – голос Божий, – пояснював проповідник. – А Христос, його смирення стають нестерпними для послідовників нечестя та злоби, бо немає нічого спільного у світла й пітьми, у добра зі злом. Але Господь втішає вірних чад Своїх словами: “Мене слухали й вас послухають”. Отже ми повинні слухати Господа, бо не можемо слугувати двом богам, йти на компроміси зі своєю совістю, а, як вказує нам своїм життям святий великомученик Димитрій, проявляти мужність, силу волі й духу, щоб не підпадати спокусам і бути вірними до кінця Христу Богу”.

Після чину Славлення святого великомученика Димитрія Солунського митрополит Феодор привітав усіх зі святом, окремо – іменинників та побажав усім наслідувати віру Святого. Зокрема Архіпастир звернув увагу присутніх на той факт, що до такого подвигу здатний тільки той, хто отримав від Бога велику благодать. “Адже людину змінює не філософське вчення, не формальна віра в існування Божества, а прагнення бути з Ним, виконання Його заповідей, що привертає до себе Божу благодать, яка пронизує все людське єство та робить його здатним перетерпіти всі випробування, – сказав він. – Подвиг тілесний є вже завершальним етапом подвигів душевних, які чинить людина, коли відторгає від себе всі внутрішні спокуси. Тому дай, Боже, щоб і ми виховували в собі розсудливість, мужність і таку віру, яку не похитнуть ніякі випробування, спокуси, що зустрічаються в нашому повсякденному житті”.

Після Богослужіння всі бажаючі мали змогу взяти благословення в Архіпастиря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *