40 мучеників Севастійських

22 березня – день пам’яті 40 мучеників Севастійських. Цього року служба переноситься на 20 березня.

У четвертому сторіччі імператор Лікіній видав наказ, спрямований проти християн. В одному полку, що розташовувався у місті Севастії (зараз це місто знаходиться у Вірменії) було 40 безстрашних воїнів, які сповідували християнську віру:

Киріон, Кандид, Домній, Ісихій, Іраклій, Смарагд, Евноїк, Валент, Вівіан, Клавдій, Пріск, Феодул, Євтихій, Іоанн, Ксанфій, Іліан, Сисиній, Онгій, Аетій, Флавій, Акакій, Екдикій, Лісимах, Олександр, Ілій, Горгоній, Феофіл, Дометіан, Гаій, Леонтій, Афанасій, Кирил, Сакердон, Николай, Валерій, Філоктимон, Северіан, Худион, Мелітон, Аглаій. Довго переконував їх воєвода вклонитися язичницьким богам, але вони залишалися непохитними у своїй вірі. Тоді їх відправили до в’язниці. Воїни-християни постійно молилися, співали псалми, згадували, як допомагав їм Господь у ратних подвигах. Одного разу вночі вони почули голос: «Хто вірить у Мене, якщо й помре, оживе. Дерзайте і не бійтеся короткочасних мук».

У холодну та вітряну ніч святих ввели у води Севастійського озера.

Озеро Севан, Вірменія

За ніч воно вкрилося льодом. На березі для тих, хто міг зректися Христа, розпалили баню. Один з воїнів не витримав: вийшов з озера, але, не добігши до бані, на самому порозі вмер.

Вночі озеро і мучеників, які молилися до Господа, осяяло дивне світло. Над головою кожного воїна сяяв світлий вінець.

Сторож побачив це і зі словами: «І я християнин» увійшов у озеро. Так їх знову стало сорок. Всіх мучеників стратили. Їхні тіла спалили, а кістки кинули у річку.

Через три дні мученики з’явилися єпископу Севастійському. Він пішов до річки і зібрав кістки святих, що сяяли у ній дивним світлом.

Мощі сорока мучеників Севастійських стали святинею християнської церкви, а їх подвиг – прикладом мужності, терпіння та стійкості у вірі для сучасних християн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *