3/16 березня – День пам’яті святого великомученика Феодора Тірона

Феодор Тірон був воїном мармарітського полку в місті Амасії (Понт, Мала Азія). Під час проведення за вказівкою імператора Галерія (305-311) кампанії по примушенню християн до принесення жертв язичницьким богам Феодор відмовився виконати наказ свого воєначальника Врінка принести жертви ідолам. Йому дали декілька днів на роздуми, весь цей час святий Феодор посилено молився.

Та його звинуватили в спаленні язичницького храму Кібели і привели на суд до начальника міста Публія. Воїн Феодор назвав себе християнином, після чого був ув’язнений у темницю та приречений на голодну смерть. Там йому з’явився Господь Іісус Христос, Який втішив і підкріпив Свого вірного раба. Знайшовши через деякий час святого Феодора живим, начальник міста знову змушував його принести жертву ідолам. Після відмови воїна Феодора віддали на тортури, здирали з нього шкіру залізними зубцями, але Святий, не боячись, продовжував сповідувати Христа. Після цього великомученика Феодора присудили до страти через спалення. Святий Великомученик Феодор безтрепетно зайшов у вогонь і з молитвою та славослов’ям віддав свою святу душу Богу. Це сталося приблизно у 306 році.

За переданням рештки великомученика Феодора, неушкоджені вогнем, попросила християнка Євсевія і погребла у своєму домі в місті Євхаїти.

Пізніше його мощі були перенесені до Константинополя, а чесну главу – спочатку в Бриндізі, а потім у місто Гаету (Італія).

Святкування великомученику Феодору Тірону в суботу першої седмиці Великого посту описав Патріарх Константинопольський Нектарій (381-397).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *